וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שחיקה ברווחי גב-ים: הסתכמו בכ-15 מיליון שקל

אלי דניאל

15.5.2002 / 12:18

גידול של כ-8% בהכנסות מהשכרת מבנים לכ-48.7 מיליון שקל; ירידה של 16% בסך ההכנסות ל-67.4 מיליון שקל


שחיקה של כ-8% נרשמה ברבעון הראשון ברווחיה של חברת גב-ים , חברת הנדל"ן המניב הנמצאת בשליטת נכסים ובנין מקבוצת דיסקונט השקעות , כאשר אלה הסתכמו בכ-15 מיליון שקל.

במהלך הרבעון הראשון נרשמה ירידה של כ-16% בהכנסותיה הכוללות של גב-ים, כאשר אלה הסתכמו בכ-67.4 מיליון שקל. עם זאת, פילוח ההכנסות מראה על גידול של כ-8% בהכנסות מהשכרת מבנים, תחום פעילותה העיקרי של החברה, ל-48.7 מיליון שקל. עלייה זו נובעת בעיקרה מאיכלוס מבנים חדשים שנכנסו למאגר הנכסים המניבים של החברה. מנגד, ההכנסות ממכירת דירות קטנו ברבעון הראשון בכ-47% לסך של כ-12.3 מיליון שקל, ועל כן, הרווח הגולמי שנבע מסעיף זה הסתכם בכ-3 מיליון שקל.

סעיף ההכנסות מבטוחות, מימון ואחרות, תרם לחברה הכנסה של כ-4.3 מיליון שקל, בהשוואה לתרומה של כ-9 מיליון שקל ברבעון המקביל. ירידה זו נובעת מהקיטון ביתרת הפקדונות צמודי המדד כמו גם מעליית המדד, עלייה אשר שחקה את הריבית הריאלית בפקדונות השקליים הלא צמודים.

נכון לתום הרבעון הראשון של השנה, מצויים בבעלותה של גב-ים מבני תעשייה, משרדים, מסחר וחניונים בשטח כולל של כ-680 אלף מ"ר, כאשר שיעור התפוסה בהם עומד על כ-91%.

הונה העצמי של גב-ים, ביום ה-31 במארס 2002, הסתכם בכ-863 מיליון שקל, והוא מהווה כ-42% ממאזנה של החברה. התשואה נטו על ההון העצמי הגיעה ברבעון החולף ל-9.3% (בחישוב שנתי), ותזרים המזומנים של החברה, מפעילותה השוטפת, הסתכם ברבעון הראשון בכ-18.1 מיליון שקל.

חנן ניצן, מנכ"ל גב-ים, התייחס לתוצאות הרבעוניות ומסר כי "החברה הגדילה את הכנסותיה מהשכרת מבנים, והיא ממשיכה את תנופת הבנייה בתחום הנכסים המניבים המושכרים מראש. וזאת, על אף ההאטה המתמשכת מזה מספר שנים בפעילות בענף הנדל"ן, האטה אשר החריפה בעקבות האירועים הבטחוניים".

לדברי ניצן, "בתחום הנכסים המניבים מתבטאת ההאטה בענף בצמצום הביקושים, עקב הקיטון בפעילות הכלכלית במשק ועודפי היצע, המשפיעים על שיעורי התפוסה, דמי השכירות והיקף הבנייה. בתחום הבנייה למגורים מתבטאת ההאטה בקצב מכירת הדירות ובירידה במחירי הדירות". "למרות זאת", אומר ניצן, "גב-ים שמרה על שיעור תפוסה גבוה בנכסיה תוך הגדלת ההכנסות מהשכרת מבנים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully