וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אמדוקס מאמינה באמדוקס

גתית פנקס

15.5.2002 / 12:48

קנתה בחודשיים האחרונים מניות ב-63 מיליון דולר במסגרת תוכנית הרכישה העצמית

חיצי ביקורת לא מעטים הופנו לעבר ענקית הבילינג אמדוקס בכל הקשור לתוכנית הרכישה העצמית של מניותיה (Buy Back), כשעיקרם הוא החשש, שהוזכר על ידי מספר אנליסטים, שהחברה מעדיפה בעיקר להצהיר ופחות לבצע בפועל. ואולם, אמדוקס כנראה רק חיכתה למועד המתאים - הגעת המניה לרמות שפל בהן לא ביקרה כבר שנתיים. וכך, אמדוקס ניצלה את החולשה במניה בתקופה האחרונה, ורכשה בין ה-1 באפריל ועד ה-9 במאי 3.1 מיליון מניות במחיר ממוצע של 20.1 דולר - כלומר, השקיעה סכום כולל של 62.8 מיליון דולר.

התוכנית המקורית לרכישה עצמית של מניות החברה הוכרזה על ידי הנהלת אמדוקס ב-6 בנובמבר 2001, אז הודיעה החברה כי היא מתכוונת להגביל אותה ל-11 מיליון מניות, שהיוו 5% מהון מניותיה (באותו היום מחיר מניית החברה נע בסביבות 28 דולר).

עד סיומו של הרבעון הראשון של 2002 החברה רכשה 600 אלף מניות בלבד, במחיר ממוצע של 25.6 דולר למניה ובהשקעה של 15.4 מיליון דולר, ואם כך, בסיכום כללי עד כה החברה רכשה 3.7 מיליון מניות בהשקעה כוללת של 78.2 מיליון דולר. לאמדוקס יש בקופה 1.04 מיליארד דולר, כך שלא מדובר בסכום משמעותי מאוד עבורה.

מאוחר יותר, ב-23 באפריל, בעת מועד פרסום התוצאות לרבעון הראשון של 2002 (הרבעון השני הפיסקלי עבורה) הודיעה החברה על הרחבת תוכנית המסגרת לרכישה עצמית עד לגובה של 20 מיליון מניות, שמהוות 9% מהון מניותיה. במועד זה החלה הביקורת הציבורית על החברה, שמצאה ביטוי במאמר נוקב ב"דאו ג'ונס" שהעלה השערה שמא הודעות החברה הן רק קוסמטיות, ואין לה כל כוונה לרכוש מניות בפועל.

האנליסט האמפטון אדאמס מ-CIBC אופנהיימר צוטט במאמר כאומר: "מדוע להכפיל את תוכנית הרכישה כאשר אינך קונה שום דבר בחזרה? אני מקווה שזה סימן לשוק שאמדוקס תהיה יותר אגרסיווית הפעם". המאמר קבע כי מספר אנליסטים בוול סטריט "מבולבלים" לנוכח ההכרזה על התוכנית ואי הוצאתה אל הפועל.

מהו המועד לו חיכתה אמדוקס? ובכן, בעת ההודעה בנובמבר על התוכנית הראשונית מחיר המניה היה 28 דולר, ובשבועות שלאחר מכן המניה טסה אל על עד שהגיעה לרמות של כ-40 דולר בתחילת ינואר - עלייה של יותר מ-40%. אמדוקס, מן הסתם, חיכתה שמחיר אטרקטיווי יותר יגיע.

וכך היה. מאז אותו מועד, המניה החלה לצנוח, ובימים האחרונים הגיעה גם לשער שפל של כ-16.1 דולר - נפילה של 60% מרמות ינואר. את המסחר היום המניה פותחת במחיר של 17.8 דולר - המשקף לה שווי שוק של כ-4 מיליארד דולר.

בעת פרסום התוצאות הכספיות הנמיכה אמדוקס את התחזיות לשנת 2002 המסתיימת עבורה בספטמבר: החברה מצפה כעת כי תדווח על הכנסות של 1.73 מיליארד דולר, תחת תחזית קודמת להכנסות של 1.9 מיליארד דולר. בשורת הרווח מעריכה החברה כי תדווח על 1.4 דולרים למניה, לעומת תחזית קודמת ל-1.52 דולרים למניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully