וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

UBS ורבורג התנצל בפני האוצר על סקירת המאקרו השלילית שפירסם בשבוע שעבר

ליאור כגן

15.5.2002 / 14:56

בסקירה העריכו כלכלני UBS כי דירוג ישראל יירד עוד החודש

נציגי בנק ההשקעות UBS ורבורג התנצלו בפני נציגי האוצר על סקירת המאקרו השלילית שפירסמו על המשק הישראלי. בשבוע שעבר פירסם בנק ההשקעות סקירה כלכלית שהטיחה ביקורת קשה בעיקרי התוכנית הכלכלית, שלוותה בהערכה חד משמעית כי חברת הדירוג S&P תוריד עוד החודש את הדירוג של מדינת ישראל.

פרסום הסקירה השלילית הפתיע את נציגי האוצר, שלא היו מודעים לדבר קיומה. נציגי האוצר לא הבינו כיצד בנק ההשקעות מפרסם סקירה שלילית על המשק, בעוד שהם יודעים כי החשב הכללי, ניר גלעד, וסגנו, אלדד פרשר, נמצאים בדרכם לארה"ב, לפגישה עמם.

החשב הכללי וסגנו, ששאלו את נציגי בית ההשקעות UBS מדוע פירסמו סקירה שלילית זו מבלי ליידע את האוצר, הופתעו מתשובתם: "אנו לא יודעים על איזו סקירה אתם מדברים. לא כתבנו דבר שכזה, וזו בטח לא העמדה של בית ההשקעות". כאשר הציגו גלעד ופרשר את הסקירה שהיתה בידיהם, התבררה הסוגייה.

מסתבר שאת הסקירה השלילית הוציאה שלוחת UBS בישראל, ללא ידיעת נציגי בנק ההשקעות UBS בארה"ב, וללא ידיעת אנליסט המאקרו, אלכס גארארד, החתום על הסקירה. נציגי UBS, שהיו נבוכים מהתקרית, הסבירו לנציגי האוצר כי מדובר בתקלה טכנית, וכי לפי נוהלי החברה לא אמורה היתה לקרות תקלה שכזו.

"הפרסום של הסקירה בישראל כלל נייר עמדה שלנו, אך לא מדובר בעמדת בית ההשקעות. אנו לא סבורים כי דירוג מדינת ישראל יירד בחודש הקרוב", אמרו נציגי בית ההשקעות. "לא היינו מפרסמים תחזית כאשר אנו יודעים שאתם בדרך להיפגש עימנו".

בבית ההשקעות UBS הבטיחו כי מקרה שכזה לא יישנה, וכי לאחר אישור התוכנית הכלכלית בכנסת תפורסם סקירה כלכלית חדשה, עם העמדה הרשמית של בנק ההשקעות. "אנו נדאג שהסקירה שתפורסם תזכה לחשיפה רחבה בקרב המשקיעים בארץ ובקרב המשקיעים הזרים", הבטיחו נציגי UBS.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully