וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צינורות המזרח התיכון: רווח של כ-2.3 מיליון שקל ברבעון הראשון

אלי דניאל

15.5.2002 / 15:42

הכנסות החברה קטנו בכ-23% לכ-32.2 מיליון שקל

חברת צינורות המזרח התיכון , הנמצאת בשליטת איש העסקים בני גאון ומשפחת דיוויס הבריטית, מדווחת על גידול ברווחיה, וזאת במקביל לירידה בהכנסותיה. כך, רווחי החברה הסתכמו ברבעון הראשון של שנת 2002 בכ-2.3 מיליון שקל, בהשוואה לרווח סמלי של כ-105 אלף שקלים ברבעון המקביל.

הכנסות החברה, העוסקת בייצור, יבוא ושיווק של צינורות פלדה, קטנו ברבעון הראשון של השנה בכ-23% לכ-32.2 מיליון שקל, וזאת לאור ירידת חלקה של חברת מקורות במחזור המכירות הכולל מנתח של כ-47% ברבעון המקביל לכ-36% ברבעון הראשון של השנה. בהקשר זה מציינים בחברה כי המכירות למקורות אינן מתפלגות בצורה הומוגנית על פני השנה.

הרווח הגולמי של החברה הסתכם ברבעון הראשון בכ-7.5 מיליון שקל, עלייה של כ-5% בהשוואה לרווח הגולמי ברבעון המקביל. שיעור הרווח הגולמי עלה מרמה של כ-17.3% ברבעון המקביל לכ-23.4% ברבעון הראשון של השנה, וזאת לאור ההתייעלות שביצעה החברה בשנה החולפת.

צינורות המזרח התיכון מתעתדת לגייס בקרוב כ-60 מיליון שקלים באמצעות הנפקת איגרות חוב להמרה וכתבי אופציה, אם כי ההרכב המדויק של ההנפקה טרם נקבע.

ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס 2002 הסתכם בכ-88.6 מיליון שקל והוא מהווה כ-36% ממאזן החברה. ההתחייבויות השוטפות לתאגידים בנקאיים מסתכמים בכ-90 מיליון שקל, כך שייתכן שאחד השימושים של תמורת ההנפקה המתוכננת, כולה או חלקה, יהיה הקטנת החוב השוטף לבנקים.

במהלך הרבעון הראשון הגיש קונסורציום חברות עליו נמנית החברה, הצעה למכרז שפרסם משרד התשתיות בנוגע להקמת מתקן להתפלת מי ים בהיקף של 15-30 מיליון מ"ק מים לשנה. הקונסורציום בו שותפה החברה מציע להקים את המתקן באזור פלמחים בהשקעה הנאמדת בכ-75 מיליון דולר. תוצאות המכרז, צפויות להתפרסם במהלך החודשים הקרובים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully