וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דסק"ש לא תזרים לתבל 10 מיליון דולר אם לא יובטח לה תנאי נושה ראשון

ערן גבאי

15.5.2002 / 16:02

הבנקים לא מתכוונים להזרים כסף לתבל כל עוד היא פועלת בתוואי של גירעון תזרימי חודשי

בדסק"ש נחושים בדעתם שהזרמת הכסף לחברת הכבלים תבל בזמן תקופת ההבראה תתבצע בתנאים של נושה בעדיפות עליונה בלבד. דסק"ש הודיעה כי תסכים להזרים 10 מיליון דולר למימון הגירעון הצפוי בפעילותה של תבל בעת תקופת הקפאת ההליכים, רק בתנאי שכסף זה יוגדר במסגרת של נושה ראשון.

הבנקים מתנגדים לכך, וטוענים כי אין בכוונתם להזרים כסף לתבל בתקופת ההבראה כל עוד החברה פועלת בתוואי של גירעון תזרימי חודשי. רק לאחר שהחברה תתאזן ותפעל בהתאם לתוכנית פעולה ברורה שתקבל את אישורם, ידונו בהסכמי אשראי חדשים לחברה.

בדסק"ש טוענים כי נכונותם להשקיע 10 מיליון דולר נוספים בתבל מאפשרת לנאמן של החברה, צבי יוכמן, למממן את פעילותה, וכי ללא הזרמה זו היתה החברה נסגרת.

כמו כן, בדסק"ש מתקשים להבין את עמדת הבנקים. לטענתם, אם הבנקים היו מגיעים להחלטה שאין סיכוי בהבראת החברה ויש מקום לפרקה, אזי היה צדק בדרישתם לשמר את מעמדם כנושה ראשון בעדיפות, אך מאחר שההתרשמות בדסק"ש, וכן רוח הדברים העולה ממכתב התשובה של בנק הפועלים לצו הקפאת ההליכים של תבל, שונה, אין היגיון או צדק בבקשת הבנקים.

במכתב התשובה של בנק הפועלים לבית המשפט ציין עורך הדין של הבנק כי הפועלים יהיה מוכן לנסות ולבחון את רעיון תוכנית ההבראה של תבל.

בדסק"ש מלינים על כך שהבנקים לא נאותו עד רגע זה להזרים את יתרת 10 מיליון הדולר שהם חייבים לתבל בגין הסכם האשראי הקודם של החברה, שפג בסוף חודש פברואר השנה. במקביל, לטענת דסק"ש, מערימים הבנקים קשיים על מימון הפעילות בתבל בימים אלה, דווקא כשהחברה נזקקת להשקעות ברכישת זכויות שידורי המונדיאל ובכניסה לאספקת שירותי אינטנרט מהיר, פעולות שאם לא יתבצעו, עשויה, לדעתם, תבל להיפגע מהותית ולאבד לקוחות רבים ל-YES.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully