וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: יום שלישי ברציפות של עליות בנאסד"ק - הוסיף כ-0.4%

גל אשד

16.5.2002 / 0:13

מניית אי.סי.איי זינקה ב-9.5%; הדאו ירד ב-0.5%; לומניס זינקה ב-14.4% והשלימה עלייה של כ-31% במהלך שלושת ימי המסחר האחרונים; צ'ק פוינט ירדה בכ-3.7%

המסחר במדדים המובילים התאפיין במגמה מעורבת כאשר בסופו שמר מדד מניות הטכנלוגיה על המגמה החיובית האופפת אות מתחליתו של שבוע המסחר. פרסום תוצאותיהן הכספיות של שתיים מחברות הטכנולוגיה המובילות בכלכלה האמריקאית, אפלייד מטיראלס ו-HP כמו גם מדד המחירים לצרכן שפורסם טרם פתיחת המסחר ריכזו את מרבית העניין היום.

הנאסד"ק סיים בעלייה של כ-0.4% לרמת 1,725 נקודות, על אף שרשם כבר במהלך המסחר היום עליות של למעלה מ-2%. הדאו ירד בכ-0.5% אל רמת 10,244 נקודות.

לומניס השלימה עלייה של כ-31% במהלך שלושת ימי המסחר האחרונים; אי.סי.איי זינקה ב-9.5%; צ'ק פוינט ירדה בכ-3.7%.

סקירת מסחר אחרונהמדד מניות הטכנולוגיה רושם כעת עליות שערים המייצגות את המגמה החיובית האוחזת בשווקים מאז תחילתו של שבוע המסחר. על המסחר היום עשויים להשפיע תוצאותיהן הכספיות של שתיים מחברות הטכנולוגיה המובילות בכלכלה האמריקאית, אפלייד מטיראלס ו-HP כמו גם מדד המחירים לצרכן שפורסם טרם פתיחת המסחר. הנאסד"ק עולה כעת בכ-0.8% והדאו ג'ונס מאבד כ-0.3%.

דו"חות חיוביים זרמו אמש מצידה של יצרנית השבבים אפלייד מטריאלס שתוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון היו טובים מציפיות האנליסיטים. בנוסף, סיפקה אמש הודעה מרגיעה נוספת על כך שהיא נמצאת כיום בשלב הראשון להתאוששותה. בתגובה לדו"חות הטובים העלה היום בית ההשקעות קרדיט סוויס את תחזיותיו עבור החברה לשנת 2002, כך שהוא צופה שהחברה תשיג רווח נקי של 18 סנט למניה, תחת הערכה קודמת לרווח נקי של 10 סנט בלבד. מעודד מתחזיות החברה, העלה בית ההשקעות גם את התחזיות לשנת 2003, כך שאלו צפויות להסתכם ברווח נקי של 55 סנט למניה - כ-12 סנט מעל להערכתו הקודמת.

עוד דיווחה אמש חברת HP, על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון שהיו נמוכות במעט מהתחזית הממוצעת בוול סטריט. HP, שהשלימה במהלך השבועות האחרונים את עסקת רכישתה של חברת קומפאק, הצליחה לדווח על שורת תחתונה בהתאם לתחזיות, אך עם זאת הזהירה כי אין לצפות לעלייה בהוצאות בתחום הטכנולוגיה מצד חברות עד לשנה הבאה.

מזירת המקרו הגיעו לידי המשקיעים היום נתוני מדד המחירים לצרכן בארה"ב לחודש אפריל. המדד הראה עליה של 0.5% - מעל לציפיות האנליסטים לעליה של 0.4%. בחודש מארס רשם המדד עלייה של 0.3%. בניכוי מרכיבים תנודתיים כגון אנרגיה ומזון, הראה מדד הליבה עליה של 0.3% - גם כן מעל לצפי האנליסטים לעלייה של 0.2%.

סאיטקס מצמצמת הפסדים


המניות הישראליות נסחרות כעת במגמה מעורבת כאשר בולטת מניית טי.טי.איי שמשלימה במהלך היומיים האחרונים עלייה של כ-13% למחיר של כ-28 דולר על רקע הדו"חות החיוביים של החברה בהם רשמה החברה צמיחה רצופה במהלך 21 הרבעונים האחרונים המובילים את החברה לרוויות ותזרים מזומנים חיובי; לומניס בולטת אף היא כאשר במהלך שלושת ימי המסחר האחרונים משלימה מניית החברה עלייה חדה של כ-25% למחיר של כ-4.4 דולרים.

יום עמוס דו"חות נרשם אתמול בין החברות הישראליות הנסחרות בוול סטריט, כשלאחר תום המסחר הצטרפה למפרסמות חברת סאיטקס שמנייתה נסחרת בשעה זו בעלייה של 2.3% למחיר 3.1 דולרים. הפסדי החברה ברבעון הראשון של 2002 הסתכמו במיליון דולר או 2 סנט למניה - טוב ב-7 סנטים מתחזית האנליסטים ב-CIBC ולעומת הפסד נקי של 12 מיליון דולר או 30 סנט למניה ברבעון המקביל.

הכנסות החברה לרבעון החולף הסתכמו ב-60.7 מיליון דולר - ירידה של 5% ביחס לרבעון מקביל, אך עלייה של 2% מהרבעון האחרון של 2001. גם בשורת ההכנסות הצליחה החברה לעקוף את תחזית CIBC, שדיברה על 58.5 מיליון דולר.

טבע קיבלה אישור מה-FDA


מניית טבע מגיבה באדישות להודעתה של החברה על אישור מה-FDA לשיווק תרופת ה-rosemide ומוסיפה 0.5% למחיר 60.2 דולר. ה-Trosemide, היא הגרסה הגנרית של תרופת ה-Demadex המיוצרת על ידי חברת Roche השוויצרית המיועדת לטיפול ביתר לחץ דם ובבצקת. חשוב לציין כי בקשתה של טבע לשיווק התרופה הוגשה תחת הליך של 4 Paragraph, ועל כן היא תזכה לבלעדיות של 180 יום בשיווק ה-Trosemide. מכירות המוצר המקורי הסתכמו בשנה שעברה בכ-90 מיליון דולר, והאנליסט קובי פינקלשטיין מבנק אינווסטק העריך כי התרופה עשויה לתרום לשורה העליונה של טבע מכירות שנתיות בהיקף של כ-30 מיליון דולר. בטבע מציינים כי שיווק התרופה צפוי להתחיל בראשית החודש הבא.

עוד בולטות מניית דלתא 3 שמזנקת בכ-22% למחיר של כ-90 סנט על רקע פרסום דו"חות החברה אמש לאחר סיום המסחר; טריון שמזנקת בכ-9% למחיר של כ-3 דולרים; צ'ק פוינט שיורדת בכ-2.7% למחיר של כ-19.2 דולר וקוטעת בכך עליות שערים של כ-10% במהלך שני ימי המסחר האחרונים ומניית פרסייס שעולה בכ-8.6% למחיר של כ-15.2 דולר.

חברת ורינט (קומברס אינפוסיס לשעבר), המתמחה בהקלטות קול דיגיטליות, מתכוונת להשלים הלילה את תהליך הנפקתה, ומחר - עם תחילת המסחר - להתחיל להיסחר בנאסד"ק תחת סימול המסחר VRNT. ורינט מקווה לגייס 76.5 מיליון דולר בהנפקה ראשונית (67.5 מיליון דולר נטו), ובתוספת זכות של גרין שו לחתמים של 675 אלף מניות, מדובר בגיוס של כמעט 88 מיליון דולר (78.2 מיליון דולר נטו). החברה מתכוונת למכור בהנפקה 4.36 מיליון מניות במחיר של 16-18 דולר למניה, ובעלי המניות שלה ימכרו 137 אלף מניות נוספות. בהתחשב בכך שלחברה 23.4 מיליון מניות, הרי שמדובר בשווי של 400 מיליון דולר שיכול אף להגיע ל-421 מיליון דולר אם תיסגר ההנפקה בטווח העליון שהוצב למניה (אחרי הכסף).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully