וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: לומניס צנחה ב-23% בעקבות פתיחת חקירה רשמית נגדה ע"י ה-SEC

נטע יעקבי

16.5.2002 / 23:56

עליות בנאסד"ק זה היום הרביעי ברציפות; טבע הוסיפה כ-1%; פרסייס התממשה ב-7.8% לאחר עלייה של 38% ב-7 ימים

המגמה החיובית בוול סטריט נמשכה גם היום, זה היום הרביעי ברציפות, כאשר מדד הנאסד"ק עלה בכ-0.3% לרמת 1,730 הנקודות ומדד הדאו ג'ונס עלה בכ-0.4% לרמת 10,289 הנקודות, לקראת פרסום הדו"חות הכספיים של ענקית המחשבים דל בתום המסחר.

דל, היצרנית הגדולה בעולם של מחשבים אישיים, צפויה לדווח על רווח של 16 סנט למניה ברבעון הראשון, גבוה בסנט אחד מהתוצאות ברבעון המקביל. אנליסטים בשוק העריכו כי תחזית חיובית מצד דל להמשך תשלח מסרים מעודדים לשוק ותצביע על התאוששות בצריכה הפרטית. חברת IBM תרמה אף היא לאווירה החיובית כאשר הודיעה אמש כי בכוונתה לבצע צעדים אגרסיוויים לחיזוק קווי הייצור הקיימים שלה של מחשבים אישיים וכוננים קשיחים, יחד עם הרחבת השירותים שהיא מציעה ללקוחות. מנכ"ל החברה אותת על כוונתו לבצע צעדי קיצוץ הוצאות, ולא מן הנמנע שיבוצעו גם פיטורים.

חדשות טובות מכיוונה של חברת בל סאות הניעו את כל מגזר הטלקום לעליות. החברה קיבלה היום אישור מהרגולטור להציע שירותי שיחות לטווח ארוך בין שתי מדינות, ג'ורג'יה ולואיזיאנה. אנליסטים בשוק מעריכים כי החברה תקבל אישורים דומים גם במדינות אחרות.

לומניס ממשיכה לספק חדשות רעות; המניה צנחה בכ-23%
המסחר במניות הישראליות היה היום דליל למדי, בשל ערב חג השבועות. מניית טבע עלתה בכ-1% ל-62.4 דולר, כאשר המשקיעים סירבו להתרגש מכך שה-Medicare, התקציב הפדרלי לחולים מעל גיל 65 בארצות הברית, לא יכלול סבסוד ההוצאות על תרופת הקופקסון של טבע, לטיפול במחלת הטרשת הנפוצה. במזכר ששלח הארגון אתמול לכל הספקיות האזוריות שלו נאמר כי מעתה יסובסדו אך ורק הוצאות על הזרקת תרופות לטיפול בטרשת נפוצה שלא נעשית באופן עצמי. התרופה היחידה שבה נדרשת לרוב עזרה בהזרקה היא האוונקס של ביוג'ן. לעומתה, הקופקסון, הרביף של סרונו והבטאסרון של שרינג ניתנות להזרקה עצמית. דן זיסקינד, מנהל הכספים של טבע, העריך כי להחלטה זו לא תהיה השפעה על הקופקסון, מאחר שמדובר בסבסוד ההוצאה על ההזרקה בלבד ולא על התרופה עצמה.

המצטרפת הטרייה לרשימת החברות הישראליות הנסחרות בנאסד"ק היא ורינט (סימול VRNT), אשר זכתה לקבלת פנים צוננת ביותר. ורינט, לשעבר קומברס אינפוסיס, השלימה אתמול את ה-IPO שלה. ורינט מכרה 4.5 מיליון מניות במחיר של 16 דולר למניה וגייסה 72 מיליון דולר מהציבור. שווי השוק של ורינט לאחר ההנפקה היה 374.4 מיליון דולר (לחברה 23.4 מיליון מניות), אך לאחר שהמניה ירדה היום ב-9.5% ל-14.5 דולר ירד גם שווי השוק של החברה בכ-10% ל-337 מיליון דולר.

חברת לומניס סיפקה עוד סיבה למשקיעים להדיר רגליהם מהמניה, שצנחה היום ב-22.9% ל-3.5 דולרים. רשות לניירות ערך האמריקאית (SEC) הודיעה אתמול לחברה כי תפתח בחקירה רשמית נגדה, בנוגע ליחסיה עם מפיצים ובנוגע לשיטותיה החשבונאיות. במהלך חודש פברואר הודיעה לומניס כי הגישה ל-SEC מסמכים לבדיקה לפי בקשתה, הנוגעים לרישומים חשבונאיים של רכישות ויחסים עם מפיצים. בהודעה ששיגרה ה-SEC לחברה נכתב כי מתוך מסמכים אלו עלו נושאים הדורשים חקירה רשמית. יאשה סיטון, מנכ"ל החברה, אמר כי אין שום דבר חדש בחקירה, וכי מדובר בהמשך ישיר של החקירה המוקדמת שהחלה לפני מספר חודשים. מתחילת השנה קרסה מניית החברה בלמעלה מ-80%.

פרסייס התממשה ב-7.8% לאחר שעלתה ב-38% ב-7 ימים


מניית חברת אראל תקשורת עלתה בכ-2.9% ל-70 סנט, בעקבות הדו"חות הכספיים שפירסמה החברה לפני המסחר. החברה דיווחה על הפסד נקי של 996 אלף דולר ברבעון הראשון של השנה - גבוה בכ-40 אלף דולר מההפסד הנקי שרשמה החברה ברבעון המקביל בשנת 2001. הכנסות החברה בתקופה המדווחת ירדו ב-8.6% לעומת התקופה המקבילה ל-2.7 מיליון דולר. מנכ"ל החברה, איציק גרוס, אמר כי הוא עדיין מצפה לכך שהחברה תחזור לרווחיות במהלך השנה.

המניות הישראליות הכבדות נסחרו במגמה מעורבת, כאשר מניית צ'ק פוינט עלתה בכ-3.4% ל-19.7 דולר. מניית קומברס עלתה בכ-1.6% ל-12.5 דולר, ובארבעת הימים האחרונים הוסיפה 6.8% לערכה.

מניית ווקלטק ירדה בכ-5.4% ל-1.2 דולרים, על אף שדיווחה היום על זכייתה בחוזה בשווי 4 מיליון דולר עם חטיבה של דויטשה טלקום. מניה נוספת שבלטה בקרב המניות היורדות היתה מניית פרסייס שאיבדה 7.8% ל-14 דולר - ככל הנראה מימושים לאחר שהמניה עלתה בכ-38% במהלך 7 הימים הקודמים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully