וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק קפץ בכ-9% בשבוע

גל אשד

18.5.2002 / 0:21

הדאו השלים עלייה של 4.1%; לומניס טיפסה ב-6.2%; TTI השלימה עלייה של כ-45% ב-8 ימי מסחר; קריקס זינקה ב-18.1%; נגד המגמה: ורינט צנחה בכ-24% בשני ימיה הראשונים בוול סטריט

מסחר תנודתי נרשם לאורך היום כאשר בסופו נסגרו המדדים בעליות שערים, בדומה למגמה החיובית שנרשמה לאורך שבוע המסחר האחרון. תוצאותיה החיוביות של חברת דל שפורסמו אמש, כמו גם התחזית האופטימית שסיפקה החברה עבור הרבעון השני של 2002, הובילו לעליות השערים.

לעליות תרמו גם נתונים מאקרו כלכליים חיוביים שפורסמו במהלך המסחר. מדד סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן והגירעון המסחרי של ארה"ב הציגו נתונים טובים מהתחזיות בשוק. הנאסד"ק סיים את יום המסחר בעלייה של כ-0.6% כאשר בסיכום שבועי רשם המדד עלייה נאה של כ-9% לרמה של 1,741 נקודות. הדאו, שעלה בכ-0.6%, השלים אף הוא עלייה שבועית, של כ-4.1%, לרמה של 10,353 נקודות.

לומניס טיפסה בכ-6.2% ומיתנה במעט את ירידות השערים במהלך השבועיים האחרונים; טי.טי.איי השלימה עלייה של כ-45% במהלך שמונת ימי המסחר האחרונים; אמדוקס טיפסה בכ-5.6%; קריקס זינקה בכ-18.1%.

סקירת מסחר אחרונה

מסחר תנודתי נרשם במדדים המובילים לאורך כל שעות המסחר היום כאשר תוצאותיה החיוביות של חברת דל שפורסמו אמש, כמו גם התחזית האופטימית שסיפקה החברה עבור הרבעון השני של 2002, אינן מובילות בשלב זה למגמה הרצויה של עליות שערים שאפיינה את המדדים במהלך יתר ימי המסחר השבוע. נתונים מאקרו כלכליים חיוביים שפורסמו במהלך המסחר היום אינם מצליחים אף הם להביא לעליות המיוחלות. הנאסד"ק רושם כעת עלייה קלה של כ-0.1% והדאו ג'ונס יורד בכ-0.1%.

מספר נתונים מאקרו כלכליים פורסמו במהלך המסחר היום, כאשר הראשון הוא מדד סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן שהציג עלייה לרמה של 96.0 מקריאה של 93.0 באפריל, לעומת תחזיות לירידה לרמה של 92.7, לאחר נפילה גדולה מהצפוי בחודש שעבר. נתון מאקרו חיובי נוסף שפורסם היום הוא הגירעון המסחרי של ארה"ב שירד בחודש מארס ל-31.6 מיליארד דולר לעומת חודש פברואר, בו נרשם גירעון של 31.8 מיליארד דולר ביבוא סחורות ושירותים. כלכלנים העריכו שהגירעון יגדל דווקא ל-32.5 מיליארד דולר.

תוצאותיה הכספיות של חברת דל לרבעון הראשון שפורסמו אמש לאחר סיום המסחר הפתיעו אך במעט את תחזיות האנליסטים, עם דיווח על רווח למניה של 17 סנט לעומת התחזית בשוק ל-16 סנט. הכנסות החברה, שהסתכמו ב-8.07 מיליארד דולר לעומת 8.03 מיליארד דולר ברבעון המקביל, עקפו אף הן את התחזית להכנסות של כ-7.9 מיליארד דולר. אך יותר מכל, התחזית שסיפקה יצרנית המחשבים לרבעון השני בו היא צופה לרשום הכנסות של 8.2 מיליארד דולר (עלייה של 8% ביחס לתקופה המקבילה), היא זו שעשויה לעורר תקוות חיוביות בקרב משקיעים בשוק.

לאור תוצאותיה החיוביות של דל והתחזית המפתיעה העלה היום בית ההשקעות קרדיט סוויס פירסט בוסטון את תחזית הרווח למניה של החברה ל-80 סנט עבור שנת 2003, לעומת תחזית קודמת של 78 סנט למניה. עם זאת, הותיר בית ההשקעות את המלצתו למניית החברה על "קנייה" עם מחיר יעד של 38 דולר, הגבוה בכ-36% ממחיר המניה הנוכחי.

יום המסחר בקרב המניות הישראליות נפתח במגמה מעורבת, כאשר המסחר הדליל שאפיין אותן אתמול עשוי להימשך גם היום בשל חג השבועות ובשל היעדרן של הודעות חדשות שעשויות להצביע על מגמה כזו או אחרת. בין הבולטות בפתיחה ניתן לציין את מניית אי.סי.איי שעולה בכ-3.7% למחיר של כ-3.7 דולרים. מניית החברה עלתה במהלך ששת ימי המסחר האחרונים בכ-23%; צ'ק פוינט משלימה במהלך שני ימי המסחר האחרונים עלייה של כ-8% למחיר של כ-20.6 דולר.

ניתן כבר להתחיל לסכם את עונת הדו"חות הראשונה לשנת 2002, כאשר רק הדו"חות של חברת קומברס טרם פורסמו. החברה, שמנייתה עולה כעת בכ-3.4% למחיר של כ-12.9 דולר, צפויה לדווח על תוצאותיה הכספיות בתחילת יוני. תחזית בית ההשקעות CIBC היא למכירות של 220 מיליון דולר והפסד למניה של 7 סנט. ברבעון המקביל דיווחה קומברס על הכנסות של כ-365 מיליון דולר ורווח למניה של 44 סנט.

אין עוררין על כך שחברת לומניס ריכזה את מירב תשומת הלב במהלך תקופת הדו"חות הנוכחית, וזאת לנוכח פרסום אזהרת הרווח הקשה שלה שבוע לפני פרסום תוצאותיה הכספיות, והמשך החקירה המסועפת של ה-SEC בנוגע לרישומיה החשבונאיים. מניית החברה עולה בכ-9.5% לצחיר של כ-3.9 דולרים. אל שלל ההודעות השליליות הצטרפה אמש ההודעה הרשמית של רשות ניירות ערך האמריקאית (ה-SEC) כי תפתח בחקירה רשמית נגד החברה בנוגע ליחסיה עם מפיצים ושיטותיה החשבונאיות. משמעות החקירה - חוקרי ה-SEC יוכלו לבצע חיפושים בחברה, לקבל את פירוט שיחות הטלפון וחשבונות הבנק של החברה, ולזמן מנהלים בחברה למתן עדות.

לעומת לומניס, בלטה לחיוב בתקופת הדו"חות הנוכחית חברת טי.טי.איי שמנייתה עולה כעת בכ-2.3% למחיר של כ-28.1 דולר. החברה דיווחה על צמיחה זה הרבעון ה-21 ברציפות, ועל הכנסות שיא של 18.2 מיליון דולר המייצגות צמיחה עוקבת של 6.4% מהרבעון הקודם ושל 39% מהרבעון המקביל. הנהלת החברה הותירה בעינה את תחזית ההכנסות השנתית שלה, העומדת על סכום של בין 80 ל-83 מיליון דולר. על רקע התוצאות החיוביות השלימה מניית החברה קפיצה מרשימה של כ-44% במהלך שבעת ימי המסחר האחרונים.

מניית ורינט מרכזת עניין כשהיא יורדת בכ-17% למחיר של כ-12.3 דולר, ומשלימה בכך ירידה רצופה של למעלה מ-25% במהלך שני ימי המסחר הראשונים שלה. לפני יומיים השלימה החברה את ה-IPO שלה, כאשר מכרה 4.5 מיליון מניות במחיר של 16 דולר למניה וגייסה 72 מיליון דולר מהציבור.

עוד בולטות מניית פרסייס שמטפסת בכ-7.1% למחיר של כ-14.9 דולר; אמדוקס שמטפסת בכ-3.7% למחיר של כ-18.4 דולר; ומניית לוול שמונה שצונחת בכ-13.2% למחיר של כ-1.2 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully