וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: הפיגוע בנתניה הוביל את המעו"ף לירידה של 1.4%

אלי דניאל

19.5.2002 / 17:23

טבע וכור בלטו בעלייה של 2.7% ו-2.3%, בהתאמה; ירידות ממוצעות של כ-3% במניות הפועלים ולאומי

הבורסה בתל אביב החלה הבוקר את המסחר במגמה חיובית, על רקע הרגיעה במישור הבטחוני והעליות שנרשמו בשבוע שעבר בבורסת הנאסד"ק. עם זאת, מדד אפריל הגבוה שפורסם בשבוע שעבר, וההערכות כי בסוף החודש יעלה נגיד בנק ישראל את הריבית, השפיעו על השוק בכיוון הנגדי, כאשר הפיגוע שאירע בנתניה הכריע את הכף לכיוון השלילי. וכך, מדד המעו"ף, שפתח את היום בעלייה של כ-0.5%, סיים אותו בירידה של 1.4% לרמה של 388 נקודות. מדד ת"א 100 השיל 1.1% לרמה של 376.3 נקודות ומדד התל-טק 15 איבד 1.6%% לרמה של 226.3 נקודות. מחזור המסחר הסתכם בכ-176 מיליון שקל.

מניית טבע טיפסה בכ-2.7% במחזור הגבוה בבורסה - 62.3 מיליון שקל, לאחר שהחלה את המסחר בפער ארביטראז' חיובי של 3.7%. בסוף השבוע שעבר קיבלה החברה את אישור ה-FDA לשיווק תרופת ה-Torsemide, הגירסה הגנרית של ה-Demadex המיוצרת על ידי חברת Roche השווייצית ומיועדת לטיפול ביתר לחץ דם ובבצקת. בנוסף, החברה הבת של טבע בארגנטינה, Teva-Tuteur, הודיעה כי תשווק את מוצריה של חברת Immunomedics באמריקה הלטינית.

מניית כור ריכזה מחזור של 6.8 מיליון שקל, תוך שהיא מטפסת בכ-2.3%, ככל הנראה, על רקע הפרסום כי אי.סי.איי, המוחזקת ע"י כור, מנהלת מגעים למיזוג החברה הבת שלה אינוויה (Inovia Telecoms) עם חטיבה של יצרנית ציוד התקשורת הפינית נוקיה.

במניות שני הבנקים הגדולים נרשמה מגמה שלילית. מניית בנק הפועלים השילה כ-3.1% ומניית לאומי סגרה בירידה של 2.6%. מניית בינלאומי 5 נחבטה מטה בכ-3.9% לאחר שהבנק פירסם אזהרת רווח חמורה לפיה הוא צפוי לעבור להפסד ברבעון הראשון של שנת 2002.

מניית אלביט מערכות סיימה בירידה של 1.4%, לאחר שכבר הספיקה לטפס בלמעלה מ-2%. הבוקר הודיעה החברה כי קיבלה הזמנה ממשרד הביטחון להשבחת מחשבי הירי בטנקי המרכבה ובטנקי מגח M60 של צה"ל, בהיקף של 16 מיליון דולר.

מניית אסם ירדה ב-3.2% במחזור של כ-3.3 מיליון שקל.

מגמה מעורבת בקבוצת אי.די.בי


מניות החברות הנמנות על קבוצת אי.די.בי סיימו במגמה מעורבת. מניית אי.די.בי אחזקות טיפסה בכ-0.3%, בעוד שדיסקונט השקעות הדרימה בכ-0.4%, ואי.די.בי פיתוח השילה כ-1%. מניית כלל תעשיות ירדה בכ-1.9% וזאת למרות הדו"חות החיוביים שפירסמה פולגת , הנמצאת בשליטתה. פולגת דיווחה היום על רווח רבעוני של כ-6 מיליון שקל, לאחר 3 רבעונים רציפות במהלכם הפסידה.

מניית רבוע כחול המשיכה להידרדר, לאחר שאיבדה כ-3.8% במחזור של כ-3.9 מיליון שקל.

במניות התקשורת נרשמה מגמה מעורבת עם נטייה לירידות. מניית בזק ירדה בכ-1.4%, מניית פרטנר השילה כ-1.9%. מנגד, מניית מתב הוסיפה כ-4.6%.

מבין המניות הדואליות ניתן לציין את ריטליקס שהוסיפה כ-0.8%, אלרון שהשילה כ-1.2% ביום המסחר הראשון שלה בת"א, לאחר השלמת המיזוג עם אלביט, ונייס שהדרימה בכ-4.1%.

איגרות החוב של רוגוזין זינקו בשיעור חד של כ-46.9% במחזור של כ-497 אלף שקל לאחר שהחברה הודיעה הבוקר כי בעלת השליטה בה, לידן ייזום עסקים, תסייע לה בגיוס כספים לשם עמידה בתשלום הקרוב למחזיקים באיגרות החוב, תשלום אשר עתיד להתבצע ב-30 ביוני 2002.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully