וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראשטוב מסיימת עוד רבעון מוצלח: הרווח גדל ל-1.8 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

19.5.2002 / 9:49

הרווח התפעולי הסתכם בכ-3 מיליון שקל ומשקף גידול של 22% לעומת הרבעון המקביל

חברת ראשטוב, שבשליטת חנן שחף וד"ר אלון צוקר, מסיימת את הרבעון הראשון של השנה עם גידול של 11.4% ברווח הנקי ל-1.8 מיליון שקל. הכנסותיה של החברה הסתכמו בכ-8.2 מיליון שקל - גידול של 18% לעומת הרבעון המקביל. הרווח התפעולי הסתכם בכ-3.1 מיליון שקל ומהווה גידול של 22% לעומת הרבעון המקביל. שיעור הרווח התפעולי הסתכם בכ-38% מהמחזור לעומת 37% ברבעון המקביל.

ראשטוב עוסקת בפיתוח תוכנה בשם "קליקס" המעבדת, שומרת ומנהלת תיקים רפואיים אלקטרוניים בקרב רופאים פרטיים, מרפאות ובתי חולים. לחברה פרויקטים במכבי שירותי בריאות, בשירותי בריאות כללית ובקופת חולים לאומית.

במכבי שירותי בריאות הוסבו 100 מרפאות מתוך פוטנציאל של 175 מרפאות מתוכננות, וכן כ-175 רופאים עצמאיים מתוך פוטנציאל של כ-2,000. להערכת החברה, תסתיים השנה הסבת כל מרפאות הקופה והסבת כל רופאי הקופה תתפרש, ככל הנראה, על פני כשנתיים נוספות.

במסגרת הפרויקט בקרב מרפאות שירותי בריאות כללית הוסבו עד לסוף מארס השנה כ-500 מרפאות מתוך פוטנציאל של כ-750 מרפאות. פרויקט זה אמור להסתיים עד סוף שנת 2002, וסך ההכנסות הצפויות ממנו עומדות על כ-2.5 מיליון דולר.

לדברי החברה, הפרויקט בקופת חולים לאומית נמצא בשלב ההתקנות ועד לסוף הרבעון הראשון הותקנה התוכנה בכ-320 מרפאות של רופאים עצמאיים. צפי ההתקנות בפרויקט עומד על פוטנציאל של כ-1,300 רופאים והוא צפוי להימשך עד סוף 2002. ההכנסות הצפויות מהפרויקט הינן בהיקף של כמיליון דולר במהלך שנת המימוש ו-750 אלף דולר בכל שנת פעילות אחר-כך.

ראשטוב ממשיכה במאמצים למציאת שווקים חדשים בחו"ל מתוך ראייה כי פוטנציאל ההתפתחות בארץ קטן ובאפריל השנה הודיעה על חוזה חדש בטורקיה עם חברה בת של קופת חולים מקומית. חוזה זה הוא ראשון לחברה בחו"ל ומהווה מבחינתה פריצת דרך. ההכנסות מהחוזה יתבססו על תמלוגים מהמחזור הכללי של הפרויקט, ולכן לא צפויות הכנסות משמעותיות עד כניסת הפרויקט לשלב ההתקנות הסדרתיות.

פעילות נוספת של החברה הינה במסגרת חברת ארקו-מדיק, העוסקת בייצור ושיווק מכשיר החייאה המסייע בהחדרת צינורית הנשמה לחולה בעת ביצוע החייאה. ראשטוב מנסה למצוא קונה לחברה הבת ארקו-מדיק, ובכלל זה לפטנטים שרשמה.

תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת הסתכם בכ-5.43 מיליון שקל. ברבעון הראשון של השנה רשמה החברה קיטון משמעותי בסעיף הלקוחות מרמה של 10.1 מיליון שקל בסוף שנת 2001 לרמה של 5.68 מיליון שקל בתום הרבעון הראשון של השנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully