וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר יורד ל-4.86 שקלים במסגרת המסחר באופציות

ליאור כגן

19.5.2002 / 17:47

גיפט: העלאת ריבית, גבוהה ככל שתהיה, לא תעצור את הדולר במידה שהמדיניות הפיסקלית לא תהיה אחראית


יום המסחר בבורסה נפתח כאשר הדולר יורד בכ-0.25% ל-4.86 שקלים במסגרת המסחר באופציות הדולריות. הירידה בדולר מתרחשת על רקע מדד המחירים של חודש אפריל, שהפתיע בעלייה של 1.5%, ויצר ציפיות להעלאת ריבית חדה של כ-1% על ידי בנק ישראל ביום שני הבא.

נפח המסחר באופציות אינו גבוה ומסתכם בכ-12 אלף אופציות, כאשר סטיות התקן יורדות לרמה של כ-8.5%-9% בסדרת האופציות הקצרה. הירידה בסטיות התקן מלמדת על ירידה קלה ברמת אי הוודאות בשוק המט"ח. לדברי סוחרים, הירידה בדולר אינה חדה, זאת בעקבות המצב הקשה בו נמצא המשק, אי ודאות בדבר התוכנית הכלכלית, חוק הנגידים, שאמור לעבור השבוע בכנסת, והחשש מהורדת הדירוג למדינת ישראל.

ליאונור טירקלטאוב, מבית ההשקעות גיפט, השייך לקבוצת אילנות בטוחה, מעריכה כי הדולר ינוע במהלך שבוע המסחר הקרוב בטווח מחירים של 4.82-4.92 שקלים. לדבריה, ללא מדיניות פיסקלית אחראית, גם העלאת ריבית גבוהה לא תעצור את העליות בדולר. טירקלטאוב מעריכה כי קליין יעלה את הריבית בשיעור של כ-0.6%-0.8%. לדבריה, נתוני התמ"ג שפורסמו, והצביעו על צמיחה של 2.4% ברבעון הראשון, עדיין אינם מצביעים על תפנית במשק.

טירקלטאוב מעריכה כי החשש במערכת הכלכלית בישראל מהורדת הדירוג מוצדק: "אני מעריכה כי הדירוג של ישראל יירד בטווח הקרוב". לדבריה, אישור התוכנית הכלכלית במלואה עשוי לתרום ליציבות היחסית בשווקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully