וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרן אתגר השקיעה כמיליון דולר בחברת XTL

צורי דאר

19.5.2002 / 11:06

XTL, שהודיעה ב-2001 על 5 הסכמים חדשים, רשמה בשנה זו הפסד של כ-12.7 מיליון דולר

קרן ההון סיכון אתגר השקיעה בחברה הישראלית XTL ביופרמסוטיקלס הנסחרת בבורסת לונדון. הקרן, שלרוב משקיעה בחברות סכומים הנעים בין חצי מיליון דולר ל-5 מיליון דולר, לא פירסמה את שווי ההשקעה, אולם על פי הערכות מדובר בכמיליון דולר.

גיל חרמון, שותף מנהל באתגר, אישר כי הקרן "אספה" מניות של XTL בבורסה, אולם סירב להתייחס לשוויין המדויק. "זו חברה שאנחנו מאמינים בה. ל-XTL מוצר ב-Phase II ומוצר נוסף ב-Phase I, להם פוטנציאל עתידי. מעבר לכך, לחברה קופת מזומנים של כ-50 מיליון דולר, שיכולה לתת לה אורך נשימה בהמשך הפיתוח".

חברת XTL מפתחת תרופות לטיפול בצהבת מסוג B, צהבת מסוג C ומחלות זיהומיות אחרות. תרופות אלו מבוססות על נוגדנים חד שבטיים אנושיים וכן תרכובות סינתטיות אחרות. לחברה טכנולוגיה ייחודית המאפשרת פיתוח תרופות מואץ. טכנולוגיה זו גם נמכרת לחברות תרופות אחרות.

החברה, הנסחרת כיום בבורסת לונדון לפי שווי של כ-80 מיליון דולר, רשמה ב-2001 הפסד של כ-12.7 מיליון דולר, עלייה של כ-130% לעומת הפסד של כ-5.5 מיליון דולר בשנת 2000. בשנת 2001 השקיעה החברה כ-11.8 מיליון דולר במחקר ופיתוח, גידול של כ-96% לעומת השקעה של כ-6 מיליון דולר במחקר ופיתוח בשנת 2000. גידול זה נובע בעיקרו מהגדלת השקעותיה של XTL בניסויים קליניים בבני אדם, במוצרים המובילים של החברה.

הכנסות המימון של XTL בשנת 2001 הגיעו לכ-2.4 מיליון דולר, גידול של כ-60% לעומת ההכנסות בשנת 2000.

ב-2001 חתמה XTL על מספר הסכמים לשיתוף פעולה אסטרטגי: הסכמי שיתוף פעולה לפיתוח תרופות מבוססות נוגדנים נחתמו עם חברת Dyax וחברת Biostapro; הסכמים לפיתוח תרופות לצהבת מסוג C נחתמו עם חברת Dong-Wha ועם AM Pharma; במקביל, שיתוף הפעולה עם חברת AVI BioPharma בתחום הצהבת מסוג C הוארך בעקבות תוצאות חיוביות ראשוניות של התרופה במודל המחלה של XTL.

כמו כן, במארס 2001 רכשה החברה 20% ממניותיה של חברת iviGene האמריקאית בתמורה למיליון דולר. וזאת, במסגרת התקשרות אסטרטגית לגילוי מטרות חדשות לפיתוח תרופות בתחום המחלות הזיהומיות. לחברה ניתנה אופציה לרכוש את יתרת מניות iviGene בתמורה ל-4 מיליון דולר ולהקצאה של 16 מיליון מניות XTL.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully