וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פולגת: יישום הרה ארגון הוביל לרווח של 6 מיליון שקל ברבעון הראשון

אלי דניאל

19.5.2002 / 13:43

במשך 3 רבעונים רצופים הפסידה פולגת כ-80.7 מיליון שקל

שיפור משמעותי בתוצאותיה של חברת פולגת , הנמצאת בשליטת כלל תעשיות . החברה מדווחת הבוקר על חזרה לרווחיות, לאחר שלושה רבעונים רצופים במהלכם נרשם הפסד מצטבר של כ-80.7 מיליון שקל. החברה רשמה ברבעון הראשון של שנת 2002 רווח נקי של כ-6 מיליון שקל - צמיחה של למעלה מ-120% בהשוואה לרווח שהושג ברבעון המקביל. חברת Guney Polgat הטורקית תרמה לפולגת רווח נקי של 2.4 מיליון שקל.

בשורה העליונה נרשמה שחיקה של כ-5%, בשעה שהמכירות הרבעוניות הסתכמו בכ-162.2 מיליון שקל. ירידה זו במכירות נובעת מהקטנת המכירות של Guney Polgat. בהקשר זה, ראוי לציין כי במהלך הרבעון הגדילה פולגת את חלקה ב-Guney Polgat לאחר שרכשה כ-6% ממניותיה בתמורה לכ-19 מיליון שקל, מה שיוביל לכך שהחל מהרבעון השני של שנת 2002 ההכנסות של Guney Polgat יאוחדו עם אלה של החברה.

החברה העוסקת בייצור ושיווק חוטים, בדים וחליפות גברים, עברה ברבעון הרביעי רה ארגון, במסגרתו יושמה תוכנית צמצומים בכוח האדם והוגדל הייצור מחוץ לישראל. תוכנית זו תרמה לשיפור ברווחיות הגולמית של פולגת, כאשר שיעור הרווח הגולמי עלה מכ-16% ברבעון המקביל לכ-21% ברבעון הנוכחי. הרווח הגולמי עצמו הסתכם ברבעון הראשון של השנה בכ-34.7 מיליון שקל, כ-24% מעל הרווח הגולמי ברבעון המקביל.

כ-96% ממוצרי החברה מיועדים ליצוא, כאשר השווקים העיקריים של החברה הינם אנגליה וארה"ב. הלקוח הגדול והאסטרטגי של החברה הינו מרקס אנד ספנסר, שמכירותיו היוו כ-46.9% ממכירות החברה.

ברבעון הראשון היה לפולגת תזרים מזומנים חיובי מפעילותה השוטפת, בסך של 23.1 מיליון שקל, וזאת בהשוואה לתזרים שלילי של כ-43.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. השיפור בתזרים המזומנים נובע בעיקר מהגידול ברווח ומהקטנת ההתחייבויות לפיצויים. הונה העצמי של פולגת הסתכם ביום ה-31 במארס 2002 בכ-209.9 מיליון שקל והוא מהווה כ-34% ממאזנה.

למרות השיפור המהותי בתוצאותיה של פולגת, היקף ההתחייבויות השוטפות שלה נותר גבוה ואלה הסתכמו בתום הרבעון הראשון בכ-345.5 מיליון שקל - מזה כ-139.2 מיליון שקל חובות שוטפים לבנקים, גידול של כ-44% לעומת ההתחייבויות השוטפות בתום הרבעון המקביל. לעומת זאת, יתרת האמצעים הנזילים של החברה הסתכמה בכ-43.5 מיליון שקל, כאשר בסעיף המלאי נרשם גידול של כ-6% לכ-209.6 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully