וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הממשלה קבעה: הדירקטוריון ימשיך להיות הארגון היחיד שיאשר דו"חות כספיים

אלי דניאל

19.5.2002 / 14:57

בדיון שהתקיים בממשלה נדחתה הצעת משרד המשפטים לאפשר לוועדה שתכלול רק חלק מחברי הדירקטוריון לאשר הדו"חות

הממשלה קיבלה היום ברוב סוחף את הערר שהגיש סגן ראש הממשלה ושר האוצר, סילבן שלום, על החלטת ועדת השרים לענייני חקיקה, בעניין האצלת סמכות הדירקטוריון לאישור דוחות כספיים של חברות ציבוריות, לוועדת דירקטוריון ("ועדת מאזן").

סעיף 112 לחוק החברות, התשנ"ט-1999, קובע כי הדו"חות הכספיים יאושרו בידי הדירקטוריון של החברה הציבורית כאשר הדירקטוריון איננו רשאי להאציל סמכות זו לועדת דירקטוריון, אלא לשם המלצה בלבד. רשות ניירות ערך ביקשה להשאיר מצב זה על כנו, בעיקר בעת הנוכחית ולנוכח ההתפתחויות האחרונות ("פרשת אנרון"), ושר האוצר אימץ את עמדתה זו.

לעומת זאת, משרד המשפטים ואיגוד החברות הציבוריות הציעו לתקן את הסעיף ולאפשר לחברה לאשר את הדו"חות הכספיים שלה גם בידי ועדה שתכלול חלק מחברי הדירקטוריון בלבד, כלומר, לא במליאת הדירקטוריון עצמה, וזאת בכפוף לתנאים מסוימים. לטענת איגוד החברות, הדרישה לאישור הדו"חות בדירקטוריון היא דרישה מכבידה, משום שלעתים מתעוררות בדירקטוריון שאלות אשר על מנת לענות עליהן יהיה צורך בכינוס ישיבה נוספת.

עמדת שר האוצר ורשות ניירות ערך, כפי שבאה לידי ביטוי בערר שהוגש לממשלה, היתה כי הבאת הדו"חות הכספיים לאישור בדירקטוריון היא בעלת חשיבות מרובה ומהווה נדבך מרכזי ביכולתם של הדירקטורים להפעיל את הפיקוח והבקרה אותם הם נדרשים להפעיל. הדירקטוריון כולו אחראי לפעילות החברה, ועל כן, לאישור הסופי של הדירקטוריון כולו, אישור הניתן לדו"חות הכספיים של החברה המהווים מעין תעודת זהות שלה, קיים ערך רב קיים, גם אם יש בכך כדי להכביד או לעכב את מתן האישור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully