וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הציבור מתכונן להעלאת הריבית

ליאור כגן

19.5.2002 / 15:51

פדיונות של עשרות מיליוני שקלים בקרנות הנאמנות המט"חיות

מדד המחירים הגבוה של חודש אפריל שיצר הערכות להעלאת ריבית חדה של כ-1% הביא לפדיונות של כמה עשרות מיליוני שקלים מקרנות הנאמנות המתמחות במט"ח. לדברי אחד ממנהלי קרנות הנאמנות הגדולות, הציבור מעריך כעת כי העלאת ריבית גבוהה תגרום לירידה בשער הדולר, ולכן הוא מעביר הוראות מכירה להשקעותיו במט"ח. היום מגיב הציבור לראשונה למדד המחירים שפורסם ביום רביעי, ערב חג השבועות.

היום לא מתקיים מסחר בשוק המט"ח, אך המסחר בשוק האופציות הדולריות משקף כעת שער של 4.85 שקלים, ירידה של כ-0.4% לעומת השער היציג שנקבע ביום שישי. רמתו הנוכחית של הדולר נמוכה בכ-4 אגורות מהרמה בה הוא נסחר טרם פרסום מדד המחירים, ביום רביעי. סוחרים בשוק האופציות מציינים כי פעילות קרנות הנאמנות מורגשת, כאשר הם מופיעים בצד המוכרים.

מהנעשה בבורסה ניתן ללמוד כי הציבור מעדיף בימים אלו את ההשקעה באפיק הצמוד הקצר, מתוך הערכה כי גם המדדים הבאים יהיו גבוהים. בחודש אפריל צברו תוכניות החסכון המדדיות כ-2 מיליארד שקלים, ונראה כי מגמה זו תתחזק החודש. הביקוש לתוכניות החסכון המדדיות בא לידי ביטוי בביקושים ערים בשוק אגרות החוב הצמודות.

יש לציין שהסכומים שנמשכו היום מקרנות הנאמנות המתמחות במט"ח אינם גבוהים יחסית לשווי נכסיהן, אולם הם משפיעים על המסחר במכשירים הדולריים כגון האופציות או איגרות החוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully