וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אזהרת רווח לבנק הבינלאומי: יסיים את הרבעון הראשון של השנה בהפסד

אלי דניאל

19.5.2002 / 16:20

ההפסד נובע מגידול חד בהפרשות לחובות מסופקים שמקורן בעיקר באשראי שניתן ללווים בענף התקשורת

הבנק הבינלאומי הראשון, הנמצא בשליטת פי.בי של האחים ספרא, פירסם היום אזהרת רווח חמורה לפיה הוא יסיים את הרבעון הראשון של שנת 2002 עם הפסד.

ההפסד הצפוי נובע מגידול חד בהפרשות לחובות מסופקים שמקורן בעיקר באשראי שניתן ללווים בענף התקשורת. יצוין כי בשנת 2001, אותה סיים הבנק עם צניחה של כ-48% ברווחיו, נרשם גידול חד של כ-274% בהיקף ההפרשות לחובות מסופקים, כאשר אלה צמחו מ-116 מיליון שקל בשנת 2000 לכ-434 מיליון שקל בשנת 2001, מזה כ-104 מיליון שקל הופרשו בגין מגזר התקשורת.

מבחינת החובות הבעייתיים שלו, חשיפתו של הבנק הבינלאומי למגזר התקשורת היא הגדולה ביותר, והיקף החוב הבעייתי של מגזר זה הסתכם בתום שנת 2001 בכ-1.13 מיליארד שקל.

על פי ההערכות בשוק ההון, האשראי בגינו יבצע הבנק הפרשות, כולל את ההלוואה בסך של כ-445 מיליון שקל אשר ניתנה לחברת הכבלים תבל, ואת ההלוואה בסך של כ-55 מיליון יורו אותה העניק הבנק לחברת יו.פי.סי ההולנדית, בתמורה לשעבוד של מחצית מהחזקותיה בתבל. כמו כן, קרוב לוודאי שהבנק יבצע הפרשה נוספת בבגין האשראי שניתן לגד זאבי לצורך רכישת גרעין השליטה בחברת בזק.

דובר הבנק הבינלאומי מסר כי "הבנק אינו יכול לפרט את היקף ההפסד הצפוי בשל הסמיכות למועד פרסום הדו"חות הכספיים, יום שלישי השבוע, ועם פרסומם יבהיר הבנק את הסיבות שהעבירו אותו להפסד רבעוני לראשונה בתולדותיו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully