וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לידר דש: סביבת העבודה של רשתות השיווק ב-2002 תהיה קשה מב-2001

אילן מוסנאים

20.5.2002 / 11:20

מותיר למניית רבוע כחול המלצת "נייטרלי" בעקבות הדו"חות החלשים; המקום לשיפור במרווחים של הרשת הולך ונגמר

ביום פרסום הדו"חות של חברת רבוע כחול הם נראו לנו חלשים. יום לאחר מכן פירסמה שופרסל את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון, והדו"חות של רבוע הפכו מחלשים לחלשים מאוד - כך אומר האנליסט אורי הרשקוביץ מלידר דש, ומותיר למניית רבוע כחול המלצת "נייטרלי".

מכירות הרבוע הכחול צמחו ברבעון ה-1 בכ-1.6% לעומת צמיחה של 10.9% בדו"חות שופרסל. זאת, בין השאר, בשל העובדה ששטחי המסחר של שופרסל צמחו ב-2001 בכ-8.3%, לעומת גידול של 5.3% בשטחי המכירה של רבוע כחול. עם זאת, בעוד שמכירות החנויות הזהות של רבוע כחול נשחקו בכ-5%, דו"חות שופרסל לימדו על גידול של 3.3%.

בלידר דש סבורים כי תחום המזון ורשתות השיווק, שכולל את שתי הרשתות, עלית ואסם , נסחר במחיר הוגן, ומעניקים לכל החברות לעיל (כולל עלית, עקב תוצאותיה החלשות ברבעונים האחרונים) המלצת "נייטרלי". למי שבכל זאת מתעקש על השקעה במניות הרשתות, ממליץ הרשקוביץ לשים 60% מהכסף במניות שופרסל, 30% במניות רבוע כחול ישראל ו-10% במניות רבוע כחול נכסים .

בלידר מציינים כי תנאי המקרו בהם פועלות רשתות השיווק הולכים ומידרדרים, וכי סביבת העבודה שלהן ב-2002 תהיה קשה יותר מברבעון הראשון של השנה ומב-2001.

יתרה מכך, הרשקוביץ סבור כי העובדה שבפעם הראשונה מזה שנים ה-EBITDA של הרבוע הכחול לא צמח בשיעור גבוה מהמכירות, מעידה על כך שהמקום לשיפור במרווחים הולך ונגמר. בין הסיבות שמצמצמות את אפשרויות ההתייעלות של הרשת, מונה הרשקוביץ את המיתון המעמיק והאבטלה הגואה במשק, המצב הבטחוני המחמיר, הירידה בקצב פתיחת הסניפים, שיעור החדירה הגבוה שמקשה על הגדלת נתח השוק, התפוקה השולית הפוחתת של פעולות ההתייעלות, והעובדה שהסניפים החדשים נפתחים במיקומים פחות אטרקטיוויים מאלו הקיימים.

בלידר דש סבורים כי רבוע כחול תסיים את 2002 עם צמיחה של 3.99% במכירות ל-5.94 מיליארד שקל, ועם עלייה של 10.8% ברווח ל-164 מיליון שקל. ב-2003, צפויה החברה להציג מכירות של כ-6.18 מיליארד שקל ורווח נקי של 159 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully