וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גמול סהר: פלאפון תשפר השנה את רווחיותה התפעולית

ערן גבאי

20.5.2002 / 12:10

תעבור לרווחיות תפעולית לקראת סוף השנה או תחילת 2003; בזק צפויה להזרים כחצי מיליארד שקל השנה לחברות הבנות

"פלאפון צפויה לשפר את רווחיותה התפעולית ב-2002 בעיקר דרך חיסכון בעלויות שינבע מפתיחת הסכמים עם ספקי תשתית וציוד ועם ספקי שירותים שונים", כך מעריכים כלכלני גמול סהר בסקירה על מניית בזק . לקראת סוף השנה או תחילת 2003 תעבור פלאפון לרווחיות תפעולית, מעריכים בגמול סהר.

תוכנית התעריפים החדשה של בזק משרתת, לטענת כלכלני בית ההשקעות, את האינטרסים השיווקיים של בזק. להערכתם, עדכון תעריפי השיחות, במקביל להפחתת תעריפי שירותי ערך מוסף, לא תביא לשינוי נומינלי משמעותי בהכנסות בזק. שכן, לדעת האנליסטים, הגידול הצפוי בהכנסות משיחות יקוזז רובו ככולו על ידי ההנחות שיינתנו, אך העלייה בקצב האינפלציה השנה עלולה להביא לשחיקה ריאלית בהכנסות.

בזק ממשיכה לייצר תזרימי מזומנים גבוהים מפעילותה השוטפת שמאפשרים לה לתמוך בפעילותן של החברות הבנות שלה ללא כל קושי. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת של בזק (ללא חברות בת) הסתכם ב-2001 ב-2.83 מיליארד שקל בהשוואה לכ-3.02 מיליארד שקל ב-2000. התזרים השוטף של הקבוצה כולה עמד ב-2001 על 3.22 מיליארד שקל לעומת 3.31 מיליארד שקל ב-2000. בזק הזרימה סכום שיא של כ-784 מיליון שקל לחברות הבנות שלה ב-2001 והיא צפויה להזרים סכום נוסף של כחצי מיליארד שקל השנה.

עוד מעריכים בגמול סהר, שבזק בינלאומי תמשיך לשפר את תוצאותיה השנה תוך מעבר לרווח תפעולי ולהערכת בית ההשקעות גם לרווח נקי של מיליוני שקלים בודדים.

בית ההשקעות מותיר את ההמלצה למניית בזק על "קנייה" במחיר יעד של 6.9 שקלים, גבוה בכ-39% ממחיר השוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully