וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הערב: הצבעה בקריאה ראשונה על הקיצוץ

הארץ

20.5.2002 / 19:34

שלום והעבודה סיכמו כי הדיון בתוכנית הכלכלית יועבר לוועדה מיוחדת כדי להתגבר על התנגדות החרדיםמאת מוטי בסוק, צבי זרחיה ושירות "הארץ"

הצעת החוק המעגנת את התוכנית הכלכלית, הכוללת קיצוצים בהיקף 13 מיליארד שקל בתקציב 2002, תועלה היום להצבעה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. זאת, חרף הודעת סיעת העבודה אתמול על התנגדותה לקצץ 50% בהטבות המס לאזורי הפיתוח ויישובי קו העימות.ראשי סיעת העבודה ושר האוצר, סילבן שלום, הסכימו להעביר את הדיון בתוכנית הכלכלית לוועדה מיוחדת ולא לוועדת הכספים שבראשה ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה). "קול ישראל" דיווח כי בראש הוועדה המיוחדת יעמוד ח"כ וייצמן שירי (עבודה). הסיכום החדש נועד להתגבר על התנגדותם של החרדים לכמה מסעיפי התכנית ובהם הקיצוץ בקצבאות. ליצמן אמר כי הוא וחבריו ימצאו דרך לסכל את "התרגיל של שר האוצר".בקואליציה מעריכים כי לאחר שהתוכנית תתקבל בקריאה ראשונה, היא צפויה לעבור שינויים מהותיים. על פי ההערכות, אין כעת רוב להצעה לקצץ בהטבות המס לתושבי אזורי הפיתוח ויישובי קו העימות. להערכת לשכת רה"מ ולשכת שר האוצר, יש רוב לאישור השינויים בקריאה ראשונה.בישיבת הממשלה אתמול הפתיע יו"ר העבודה, בנימין בן אליעזר, והודיע כי מפלגתו מתנגדת לקיצוץ של 50% בהטבות המס ליישובים, שניתנו על בסיס גיאוגרפי. הוא הדגיש כי סיעתו תצביע נגד התוכנית הקיצוצים בכנסת, אם סעיף זה לא יוצא מהתוכנית. דבריו התקבלו בהפתעה, שכן היתה זו העבודה
שדרשה לבטל את ההטבות הגיאוגרפיות. מאוחר יותר סיכמו ראשי האוצר ובכירי העבודה כי הסיעה תתמוך בתוכנית כפי שהיא בקריאה הראשונה, ונושא ההטבות הגיאוגרפיות יידון לאחר ההצבעה.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully