וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק ירד ב-2.3%

20.5.2002 / 23:50

לומניס זינקה ב-30.4%; ICTS עלתה ב-8.4% - בתגובה להודעת החברה על חלוקת דיווידנד מיוחד; תאת עלתה ב-13% בעקבות הדו"חות; מתב עלתה ב-5.9% ואמדוקס הוסיפה 4.1%

שבוע המסחר נפתח במגמה שלילית כאשר המדדים המובילים סיימו בירידות חדות. מדד הנאסד"ק איבד 2.3% לרמת 1,702 הנקודות ומדד הדאו ג'ונס ירד ב-1.2% לרמת 10,230 הנקודות.

מניית לומניס הובילה את העליות כאשר זינקה ב-30.4% במהלך שנראה כתיקון לירידות שאיפיינו את המניה מאז נודע דבר החקירה הרשמית נגדה. החרתה אחריה מניית קריקס, שזינקה ב-19.4%, ומניית תאת, שפירסמה היום את תוצאותיה הכספיות והגיבה בעלייה של 15.7%. מניית אי.סי.טי.אס הגיבה בעלייה של 8.4% להודעת החברה על חלוקת דיווידנד מיוחד. עוד בלטו מניית מתב שעלתה ב-5.9%, ומניית אמדוקס שעלתה ב-4.1%.

סקירה אחרונה

המגמה החיובית שאיפיינה את השווקים במהלך שבוע המסחר הקודם, ושהובילה את מדד מניות הטכנולוגיה לעלייה שבועית של כ-9%, נקטעה עם פתיחת המסחר היום. בניגוד לחודשים האחרונים, בהם העילה לעליות או לירידות היתה בעיקרה כלכלית, נראה כי היום עשויה להשפיע על המסחר הודעתו של סגן הנשיא, דיק צ'ייני, בדבר התרעות להתקפת טרור בארצות הברית. הנאסד"ק נע לאורך רוב שעות המסחר סביב קו 1700 נקודות כאשר כעת רושם המדד ירידה של כ-2%. הדאו יורד אף הוא בכ-1.1%.

נתון מאקרו כלכלי בודד בדמות מדד המדדים המובילים לאפריל התפרסם לאחר פתיחת המסחר והציג ירידה של 0.6%, לעומת הערכה מצד כלכלנים בשוק לירידה של 0.2%, ולעומת עלייה של 0.1% במדד במהלך חודש מארס. ירידה זו היא החדה ביותר מאז אירועי ה-11 לספטמבר, כאשר עיקר הירידה מיוחסת לירידות במדדי המניות שמהווים חלק מהמדד הכולל.

המניות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת. בולטת מניית טבע , שעולה בכ-4.8% למחיר של כ-65.5 דולר, על רקע פרסום שתי הודעות חדשות בדבר קו מוצריה והעלאת המלצה של בית ההשקעות יו.בי.אס. ההודעה הראשונה, שנמסרה אמש, היא כי טבע קיבלה אישור טנטטיווי לתרופה ה-Pravastatin שהיא הגירסה הגנרית לתרופת ה-Pravachol של Bristol Myers. היקף המכירות השנתי של התרופה האתית, המשמשת להורדת כולסטרול, הסתכם בכ-1.3 מיליארד דולר. ההודעה השנייה נמסרה ע"י החברה היום, וקשורה לקבלת אישור מהרשויות הקנדיות לשיווק תרופת הקופקסון במזרק מוכן מראש, ה-Prefilled Syringe. בכך, מצטרפות הרשויות בקנדה ל-FDA האמריקאי, אשר כבר לפני כשלושה חודשים נתן את אישורו לשיווק המזרק המוכן מראש.

אך נראה כי העלייה החדה של מניית החברה, שסיימה את המסחר בתל אביב היום במחזור ענק של 113 מיליון שקל - חצי מהמחזור הכולל בבורסה, היא על רקע העלאת המלצה של בית ההשקעות יו.בי.אס מ"קניה" ל"קנייה חזקה". בנוסף העלה בית ההשקעות את מחיר היעד ל-81 דולר, הגבוה בכ-25% ממחיר המניה כיום.

בין ההודעות הבולטות היום היתה זו של קומברס, שמנייתה רושמת כעת עליה של כ-1% למחיר של כ-12.9 דולר. החברה הבת של קומברס טכנלוג'י הודיעה כי חתמה על הסכם רכישה סופי עם הסטארט אפ הישראלי אודיגו תמורת 20 מיליון דולר במזומן. טרם הרכישה החזיקה קומברס ב-12.4% מהון מניותיה של אודיגו, אותן קיבלה תמורת השקעה של 3 מיליון דולר. כעת משלמת קומברס 17 מיליון דולר תמורת יתרת האחוזים.

אמש נודע ל-TheMarker כי חברת אי.סי.אי שמייתה עולה כעת בכ-1% למחיר של כ-3.9 דולרים מנהלת מגעים למיזוג החברה הבת אינוויה (Inovia Telecoms) עם חטיבה של יצרנית ציוד התקשורת הפינית נוקיה. אחרי העסקה, שתכלול מזומנים ומניות, אי.סי.איי ונוקיה יחזיקו כל אחת בכ-50% ממניות החברה הממוזגת.

היום הודיעה אי.סי.איי כי הושג הסכם פשרה עקרוני ליישוב התביעה הייצוגית נגדה ונגד בכירים בה בנושא תיקון רטרואקטיווי של דו"חותיה לתשעת החודשים הראשונים של שנת 2000. החברה סירבה עדיין לפרסם את הסכום שתיאלץ לשלם לבעלי המניות במסגרת הפשרה, אך ההערכות הן כי מדובר בסכום של כ-20-23 מיליון דולר. הכסף לא ייצא מקופתה של החברה וישולם ע"י המבטחים.

ג'קדה הודיעה כי חתמה עם אלקטל על חוזה מתמשך לתקופה של חמש שנים להטמעת מערכות רשתות טכנולוגיה ויישומים גרפיים של ג'קדה בפיתוחי תוכנה של חברת אלטל. פרטים לגבי היקף העסקה טרם נמסרו, אך בג'קדה ציינו כי החוזה הנוכחי הוא הגדול ביותר עליו חתמה החברה מאז ה-11 לספטמבר. מניית החברה מגיבה כעת בחיוב להודעה ועולה בכ-3.6% למחיר של כ-2.6 דולרים.

עוד בולטות מניית בי.וי.אר שצונחת בכ-21% למחיר של כ-30 סנט; מגל מערכות שעולה ב-5.9% למחיר של כ-10.2 דולר ומניית אמדוקס שעולה בכ-5.4% למחיר של כ-19.4 דולר ומשלימה בכך עלייה של כ-16% בששת ימי המסחר האחרונים. מניית לומניס מזנקת בכ-30% ומניית קריקס שמשלימה במהלך שני ימי המסחר האחרונים עלייה מרשימה של כ-36% למחיר של כ-3.1 דולרים במהלך שני ימי המסחר האחרונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully