וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תקופת הבלעדיות שניתנה לברן לרכישת O2Wireless - הסתיימה

אלי דניאל

21.5.2002 / 11:46

החברה האמריקאית במגעים עם משקיעים אחרים; מאיר דור: "המגעים נמשכים ואנו מבקשים להוריד מחיר העסקה"

תקופת הבלעדיות שנתנה לקבוצת ברן לרכישת חברת O2Wireless הסתיימה, מבלי שהצדדים חתמו על הסכם מיזוג, ועל כן החברה האמריקאית החלה לנהל מגעים עם משקיעים אחרים בנוגע למיזוג אפשרי, כך נודע ל-TheMarker.

לפני כשלושה חודשים הודיעה ברן על חתימת מזכר הבנות לרכישת O2Wireless בתמורה ל-40.5 מיליון דולר בעסקת מניות ומזומן. על פי מזכר ההבנות היתה אמורה ברן להעביר ל-O2Wireless כ-1.86 מיליון מניות שלה, המהוות כ-19% מהונה המונפק, בתוספת 7.6 מיליון דולר, כל זאת בתמורה לכל הון המניות של החברה האמריקאית. בברן העריכו אז כי הסכם מפורט ייחתם בתוך כחודש ימים, לאחר שתושלם בדיקת נאותות ויתקבלו כל האישורים הדרושים.

מאיר דור, יו"ר הדירקטוריון של ברן התייחס לאמור ומסר ל-TheMarker כי "המגעים עם O2Wireless נמשכים, כאשר אנחנו מבקשים להוריד את מחיר העסקה. עם זאת, O2Wireless אינה מחויבת לנו".

במסגרת העסקה המיועדת, הודיעה ברן על כוונתה למחוק את מניותיה של O2Wireless מן המסחר בבורסת הנאסד"ק, ולרשום תחתיה את מניות ברן, באופן שאלו יסחרו בבורסת הנאסד"ק, במקביל למסחר בבורסה בתל אביב.

O2Wireless נחשבת לאחת החברות המובילות בארה"ב בתכנון והקמת אתרי תקשורת סלולרית, ובמהלך השנים האחרונות היא תכננה והקימה כ-50 אלף מתקני תקשורת בכל רחבי ארה"ב. עם זאת, בשנתיים האחרונות נרשמה הידרדרות בתוצאותיה של החברה, הידרדרות אשר נמשכה גם ברבעון הראשון של שנת 2002. כך, ברבעון הראשון רשמה החברה האמריקאית הכנסות של כ-24.1 מיליון דולר, ירידה של כ-21% בהשוואה להכנסותיה ברבעון המקביל.

הרעה מהותית יותר נרשמה בהפסד התפעולי של O2Wireless, בשעה שזה צמח בכ-390% בהשוואה לרבעון המקביל לכ-32 מיליון דולר. בשורה התחתונה הפסידה O2Wireless ברבעון הראשון של השנה כ-32 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של כ-7.4 מיליון דולר ברבעון הראשון של שנת 2001. ביצועי הרבעון הראשון תרמו, בין היתר, לכך ש-O2Wireless הקטינה את מצבת עובדיה בכ-20%.

ובתוך כך, ברן עצמה דיווחה היום על ירידה של כ-48% ברווחיה לרבעון הראשון של 2002, כאשר אלה הסתכמו בכ-10.3 מיליון שקל. הכנסות ברן נשחקו בכ-2% לכ-230.2 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully