וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מסתמן: החוב של חברת הכבלים הממוזגת ייקבע על פי רמת החוב למנוי של תבל

ערן גבאי

21.5.2002 / 12:00

תבל תעביר לחברה הממוזגת חוב למנוי של 940 דולר; ערוצי זהב ומתב יגייסו אשראי או שהחברה הממוזגת תהיה חייבת להן את ההפרש


מסתמן הסדר בין בעלי המניות בחברות הכבלים, לפיו החוב הכולל שיוכנס לחברת הכבלים הממוזגת ייקבע בהתאם לרמת החוב למנוי של תבל.

למעשה, כפי שדיווחנו לאחרונה, בעלי המניות בחברה והבנקים הסכימו על חוב למנוי של כ-940 דולר כרמת חוב כוללת לחברת הכבלים הממוזגת. על פי ההערכות, לערוצי זהב יש חוב למנוי של כ-900 דולר ובמתב נאמד החוב למנוי בכ-500 דולר.

כך נוצר מצב שתבל תעביר לחברה הממוזגת כשלושה רבעים מחובה הבנקאי, ואילו ערוצי זהב ומתב, להן רמת חוב למנוי נמוכה יותר, יגדילו את מסגרות האשראי שלהן בהתאמה כדי ליישר קו עם החוב שמזרימה תבל.

אופצייה נוספת שעתידה להתקיים, באם הבנקים לא יאשרו בעת מיזוג חברות הכבלים מהלך של רכישת מסגרות אשראי חדשות על ידי ערוצי זהב ובעיקר מתב, היא שתושג הסכמה על כך שהחברה הממוזגת תהיה חייבת לערוצי זהב ולמתב את הפער שיווצר בין רמת החוב שנקבעה לצורך המיזוג לבין רמות החוב שיכניסו ערוצי זהב ומתב לחברה הממוזגת.

בעבר נבחנה האפשרות שחברות הכבלים יסכימו על קביעת רמת חוב לחברה הממוזגת בהתאם לגובה החוב הנמוך מבין שלוש החברות - זה של מתב. אי.די.בי התנגדה להעמיס על עצמה חוב של כ-600 דולר למנוי מעבר לחובה בחברה הממוזגת.

כמו כן, לא ניתן עדיין לדחות על הסף אפשרות שהבנקים ימחלו על חלק מהחוב לתעשיית הכבלים. באחרונה אמר גורם בנקאי בכיר כי נראה שהפתרון למשבר בתבל יהיה גם בדרך של מחילת חובות והפיכתן להון באמצעות הקצאת מניות לבנקים. אותו גורם טען כי אם הבנקים ישתכנעו שיהיה מיזוג בפועל אזי מחיקת חובות תלויה בנכונות בעלי המניות בתבל להירתם למאמץ המימוני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully