וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תביעה ייצוגית נגד כל חברות הסלולר בגין הפעלת שירותי שיחה נייחת

ערן גבאי

21.5.2002 / 13:02

לטענת התובעים, שירות השיחות לקווי המידע הסלולריים, בגינן נגבים 58 אגורות עבור חיבור לרשת אלחוטית, אסור על פי רשיונן של החברות

הבוקר הוגשה בקשה בפני בית המשפט המחוזי בתל אביב להכיר בתביעה נגד ארבע חברות הסלולר, בעניין גביית כספים בגין שירותים שאינם נכללים ברשיונן של החברות, כתביעה ייצוגית. היקף התביעה הייצוגית מוערך בכ-600 מיליון שקל.

התביעה מנוהלת על ידי שני משרדי עורכי דין: גיא גיסין ושות' ומשרד נחושתן, ספרן, מרום, ארליך ושרף.

לטענת התובעים, גבו ארבע חברות הסלולר - סלקום, פלאפון, פרטנר ומירס - סכומי עתק מציבור המתקשרים לכ-500 "קווי מידע", תוך הפרת הוראות הדין על ידי חברות הסלולר בהתנהגות פסולה - שלטענת התובעים מתוארת כ"אחת הגזילות הגדולות ביותר שנעשו מהציבור בישראל עד כה ובכלל". התובעים דורשים כי הכספים שנגבו יוחזרו במלואם בצירוף הפרשי הצמדה וריבית.

לטענת התובעים, גופים עסקיים שהתקשרו עם מפעילות הסלולר מציעים לציבור שירותי מידע שונים תוך הפניית המשתמשים לחיוג למספרי טלפון סלולריים לכאורה בעלי קידומת "05X" ו-"06X" בפרסום אגרסיווי. המדובר בשירותי מידע, בידור ופנאי, וככל הנראה, עיקר הדרישה היא לשירותי שיחות סקס. שירותי המידע האמורים, רובם ככולם, ניתנים ללא כל תמורה.

המתקשר מחויב דרך חשבון הטלפון שלו בחיוב נוסף על החיוב הרגיל בגין השימוש ברשת בה הוא מנוי בכ-50 אגורות נוספים (58 אגורות בתוספת מע"מ).

ההנחה היא שיש לאפשר את החיוב הגבוה בגין הקישור לרשת הסלולרית, שעבור השיחות בה קיימות עלויות גבוהות ביותר. אלא, שלטענת התובעים, מתברר שהשיחות אינן שיחות סלולריות ואינן עושות את דרכן באופן אלחוטי, אלא מדובר בשיחות נייחות מתחילתן ועד סופן, האסורות על פי רשיונן של החברות.

במקביל לתביעה המשפטית, הנושא נידון גם מול משרד התקשורת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully