וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אזורים: רווח רבעוני של כ-21 מיליון שקל

אלי דניאל

21.5.2002 / 14:27

זאת, בעקבות רווח ההון של 13.4 מיליון שקל ממכירת מניות נכסי אזורים לגנדן

חברת אזורים, הנמנית על קבוצת אי.די.בי, מציגה היום גידול של כ-82% ברווחיה לרבעון הראשון של השנה כאשר אלה הסתכמו בכ-21 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של כ-11.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול ברווח הנקי נובע בעיקרו מרווח הון בסך של כ-13.4 מיליון שקל שנבע לחברה ממכירת יתרת החזקותיה בנכסי אזורים לגנדן, עסקה אשר הושלמה בפברואר 2002.

על אף הגידול בשורה התחתונה, הרווח התפעולי אותו מציגה החברה מסתכם בכ-12.1 מיליון שקל, כ-58% פחות מהרווח התפעולי אשר נרשם ברבעון המקביל. הכנסות אזורים ממכירת בניינים וקרקעות ומדמי שכירות נשחקו במהלך הרבעון הראשון בכ-14% והם הסתכמו ב-206.5 מיליון שקל.

שיפור נרשם בסעיף הוצאות המימון של החברה, כאשר אלה הסתכמו בכ-2 מיליון שקל בלבד, כ-86% פחות מהוצאות המימון ברבעון המקביל אשר הסתכמו בכ-14.1 מיליון שקל. ירידה זו בהוצאות המימון נובעת מהקיטון באובליגו הפיננסי נטו של החברה בהיקף של 355 מיליון שקל, כמו גם בשל הוזלת עלויות המימון הריאליות הנובעות מהורדת הריבית ומעליית האינפלציה.

ההון העצמי של אזורים בתום הרבעון הראשון הסתכם בכ-1.37 מיליארד שקל והוא מהווה כ-47% ממאזן החברה. במהלך הרבעון היה לאזורים תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת בסך של 141 מיליון שקל, לעומת תזרים שלילי של 6 מיליון שקל ברבעון המקביל. השיפור בתזרים נובע בעיקר מגידול במכירות השוטפות ומהקדמת תשלומים ע"י לקוחות.

במהלך הרבעון פרעה החברה אשראי לזמן קצר וזמן ארוך בסך של כ-151 מיליון שקל נטו. המימון לפירעון אשראי זה נבע מהתמורה בסך של כ-224 מיליון שקל אותה קיבלה החברה ממימוש השקעותיה בנכסי אזורים ובאיטונג .

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully