וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפורום לפתרון המשבר בענף השידורים: לא תתאפשר רכישת תוכן זר באופן בלעדי

רוני קורן-דינר

21.5.2002 / 15:20

עוד הוחלט לפנות לח"כ פורז, בכדי לפעול לקבלת החלטה מיידית בנוגע לאופק העסקי של זכייניות ערוץ 2

בישיבה שקיים אמש פורום משרד התקשורת, בראשות מנכ"ל המשרד, אורי אולניק, הוחלט לקדם מספר צעדים אופרטיוויים לפתרון המשבר בענף הטלוויזיה.

בישיבה סוכם, על דעת אולניק, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין דורית ענבר, המשנה לממונה על ההגבלים העסקיים, מנחם פרלמן, ומשרד המשפטים, כי לא תוכר כל רכישה בלעדית של סחורה מספקי הסרטים בחו"ל.

במכתב למנהלי חברות הכבלים והלוויין אומר שר התקשורת, ראובן (רובי) ריבלין, כי יש מקום, ולו גם לתקופה מוגבלת של מספר שנים, לפנות למפיק ערוץ עצמאי שיבצע הפקות עבור שני השחקנים בשוק (חברת הכבלים הממוזגת וחברת הלוויין) במקום שני שירותי הסרטים בתשלום המופקים כיום ע"י השחקנים עצמם או עבורם. ע"פ הערכות, צעד זה לבדו עשוי לחסוך למעלה מ-25 מיליון דולר בשנה.

בנוסף, סוכם כי מועצת הרשות השנייה תתקין בימים הקרובים כללים שיאפשרו קו-פרודוקציות של הפקות בין פלטפורמות שונות, כלומר בין זכייניות ערוץ 2 לבין עצמן ובין יצרני ערוצים עצמאיים. דוגמה שעלתה בהקשר לשיתוף פעולה כזה היא הפקת עונה נוספת של סדרת "הבורגנים" בשיתוף פעולה בין קשת לערוץ 8.

נציגי היוצרים והמפיקים וקרנות התמיכה הביעו את רצונם לכך שתוארך תקופת הזיכיון של ערוץ 2 (כפי שהציעו בשבוע שעבר ראשי הרשות השנייה), בכפוף לביטול ההכרה ב-60 שעות רכש של זכייניות ערוץ 2 כהפקה מקומית בשידור ראשוני, וביטול המגמה להכיר בשידורי חדשות ואקטואליה כהפקות מקור.

עוד הוחלט לפנות ליו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אברהם פורז, בכדי לפעול לקבלת החלטה מיידית בנוגע לאופק העסקי של זכייניות ערוץ 2 ע"י מעבר לשיטת רשיונות, מכרז או הארכת זכיונות, לחיזוק הוודאות בשוק. כמו כן סוכם כי יש לקדם הקמת קרן מיוחדת שתתבסס על כספי המכרז לערוץ 10 עם תוספות של הזכיינים בערוצים המסחריים.

נציגי חברות הכבלים מצדם הצהירו כי יעמדו במחויבותם בנוגע להזרמת הכספים וקיום הפקות מקור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully