וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המשקיעים לא התרגשו מהעברת התוכנית הכלכלית

אילן מוסנאים

22.5.2002 / 17:30

המעו"ף ירד ב-0.1%; בנק ספנות עלה ב-14%

הבורסה של תל אביב סיימה הערב את המסחר במגמה מעורבת במדדים המובילים ומחזור נמוך של 209 מיליון שקל.

למרות ירידות חדות במסחר אמש בנאסד"ק, נפתח המסחר בבוקר בעליות שערים שהגיעו עד לרמה של כ-0.8% במדד המעו"ף, כשהמשקיעים ממתינים לתוצאות ההצבעה על התוכנית הכלכלית בכנסת.

עם זאת, אחרי ההצבעה בכנסת - בה אושרה התוכנית הכלכלית ברוב של 65 תומכים לעומת 26 מתנגדים ו-7 נמנעים - החלו המדדים להיחלש. לקראת השעה 12:30 לערך עברו המדדים להיסחר בירידות קלות של כ-0.5%, ומאוחר יותר נסחרו לאורך כל שעות הצהריים במגמה מעורבת.

מדד המעו"ף נסגר בירידה של 0.1% לרמה של 390.5 נקודות ומדד תל אביב 100 עלה ב-0.1% לרמה של 379.1 נקודות. התל-טק 15 עלה ב-0.1%.

פעילים ציינו כי היחלשות המדדים בתל אביב באה בעקבות הירידות החדות שנרשמות בבורסות אירופה, והחולשה בחוזים על הנאסד"ק. הפעילים מציינים כי הבורסה גילמה כבר אתמול, בעת שהפתיעה עם עליות בינוניות, את האפשרות ששר האוצר וראש הממשלה יצליחו להעביר את התוכנית היום, ולכן המשקיעים לא התרגשו מ"ההצלחה" בפועל.

מניית טבע ריכזה היום את המחזור הגבוה בבורסה - 63 מיליון שקל, וירדה ב-0.4%. המניה עלתה ביומיים האחרונים בצורה חדה ובמחזורים של למעלה מ-100 מיליון שקל ליום, על רקע העלאת ההמלצה של יו.בי.אס מ"החזק" ל"קנייה חזקה". אתמול דיווחה טבע כי תרכוש את מפעל חומרי הגלם של חברת האניוול באיטליה בתמורה ל-90 מיליון דולר.

היום פירסם בית ההשקעות מריל לינץ' סקירה לגבי טבע, בה מציין האנליסט פול וודהאוס כי למרות כניסת הרביף לשוק הטרשת הנפוצה בארה"ב, הצליחה טבע להעלות במהלך אפריל את נתח השוק שלה מתוך המרשמים בשוק לרמה של 33.6%, לעומת רמה ממוצעת של 28%-30% לפני כניסת הרביף. בשבוע השני של מאי, הצליחה החברה להגדיל את הנתח שלה בצורה חריגה לרמה של 43.8% מכלל מרשמי התרופות לטרשת הנפוצה בארה"ב, בזכות השקת תרופת הקופקסון בגירסת המזרק המוכן מראש.

מניית כלל תעשיות שפתחה בעליות של כ-3%, נסגרה בירידות של כ-0.1% במחזור של 9 מיליון שקל, בעקבות פרסום התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של השנה. החברה דיווחה על מעבר לרווח קטן של 2 מיליון שקל לעומת הפסד של 225 מיליון שקל ברבעון המקביל, בזכות ירידה חדה בהוצאות האחרות ובהפסדי החברות המאוחדות.

יתר מניות קבוצת אי.די.בי נסגרו במגמה מעורבת כאשר מניית אי.די.בי אחזקות ירדה ב-0.4%, אי.די.בי פיתוח ירדה ב-0.5% ודסק"ש עלתה ב-0.1%.

מניית בנק הספנות עלתה ב-14% במחזור חריג של 1.5 מיליון שקל. המניה מגיבה לידיעה בעיתון "מעריב" הבוקר, לפיה בנק הפועלים חידש את המגעים לרכישת השליטה בבנק. על פי הידיעה ב"מעריב", הבנק, שנסחר בבורסה לפי שווי של כ-19 מיליון דולר, צפוי להירכש על פי הונו העצמי, שמסתכם בכ-50 מיליון דולר.

מניית הבנק הבינלאומי סיימה את המסחר בעלייה של 1% במחזור של 2.6 מיליון שקל. המניה, שירדה חדות מתחילת השבוע עקב אזהרת הרווח, רשמה אתמול עלייה של 3% על אף שהבנק דיווח אתמול על הפסד של 70 מיליון שקל ברבעון הפותח של 2002.

יתר מניות הבנקים נסחרו במגמה חיובית. מניית בנק הפועלים עלתה ב-1.5%, מניית בנק לאומי עלתה ב-0.2% ומניית בנק המזרחי עלתה ב-0.9%.

מניית פאראדיים גיאופיזיקל עלתה ב-10.4% במחזור של כ-4 מיליון שקל. החברה חתמה על הסכם לפיו נמכרה לפי שווי של 100 מיליון דולר. השווי בעסקה גבוה בכ-15% מהשווי בו נסחרת החברה בבורסה.

מניית רבוע נכסים ירדה ב-0.4% במחזור של 1.3 מיליון שקל. החברה הודיעה היום כי תחלק לבעלי המניות שלה דיווידנד בסכום של 131 מיליון שקל. הדיווידנד למניה הוא בשיעור של 4 שקלים והוא מהווה תשואה ברוטו של כ-6% למשקיעים.

מניית ליפמן עלתה ב-2.2% במחזור גבוה של 3 מיליון שקל. החברה דיווחה אתמול כי זכתה בחוזים בהיקף של 8.5 מיליון דולר, אותם תספק ברבעונים השני והשלישי של 2002. בנוסף אמר מנכ"ל הכספים של החברה כי היא מצפה לדווח בקרוב על חוזים גדולים נוספים, וכי בשבועות הקרובים היא תעדכן כלפי מעלה את תחזיות הצמיחה שלה ב-2002.

מנגד מניית ברן, איבדה 3.5% במחזור של מיליון שקל. אתמול ירדה החברה ב-1.7% על רקע הדו"ח הכספי לרבעון ה-1 של 2002, ולאור הודעותיה על הקשיים במו"מ לרכישת O2WIRELESS. האחרונה דיווחה כי תקופת הבלעדיות של ברן נסתיימה והיא מקיימת מגעים למכירתה עם גופים נוספים מלבד ברן.

מניית מגדל הון עלתה ב-7.9% למחיר של 8.9 שקלים במחזור של 330 אלף שקל. העליות באו בעקבות ההודעה של בעלת השליטה מגדל ביטוח כי היא מעלה את המחיר בהצעת הרכש למגדל הון מ-8.3 שקלים ל-9 שקלים. המועד להיענות להצעת הרכש נדחה מיום ה-22 במאי ל-28 במאי.

מניה נוספת שרשמה עליות בעקבות הצעת רכש היא וילאר שטיפסה ב-6.3%. בעלי השליטה בחברה, שלמה טיסר וגנדן נדל"ן, הגישו למניות החברה הצעת רכש במחיר של 15.9 שקל - גבוה בכ-20% מהמחיר בו נסחרת החברה בבורסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully