וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מקק-דונלדס

רוני קורן-דינר

22.5.2002 / 14:14

לקוח תובע את מקדונלד'ס בסך 15 אלף שקל בשל מקק בהמבורגר; התובע: תוך כדי נגיסה הבחנתי במקק כשחציו נאכל על ידי; התובע טוען כי מאז המקרה הוא אינו יכול לאכול בשר


תומר בר, אזרח שבסך הכל ביקש ליהנות מ"מק רויאל" במקדונלד'ס בהרצליה, כבר לא ישוב ככל הנראה לסעוד בסניפי המסעדה. בר הגיש אתמול תביעה בסך 15 אלף שקל לביהמ"ש לתביעות קטנות בת"א נגד מקדונלד'ס וחברת הביטוח שלה, בטענה שבעת אכילת המבורגר נגס במקק שמצא את דרכו לתוך המנה. בר, באמצעות עו"ד אבי אודיז, מגולל בכתב התביעה כיצד הבחין "תוך כדי נגיסה, ולמרבה התדהמה וגועל הנפש, כי בתוך קציצת ההמבורגר שוכן לו חציו של מקק בגודל 4.5 ס"מ, כשחציו האחר נאכל על ידי התובע". בר הנרעש הזעיק את אחראי המשמרת בסניף והתלונן בפניו, והאחרון נתן לו אישור בכתב על אשר אירע.

מקדונלד'ס הציעה לפצות את בר בדרך מקורית: למחרת האירוע התקשרה לבר נציגת המסעדה, והציעה לפצותו בארוחה חינם. בר, הטוען כי חש ברע במשך ארבעה ימים לאחר המקרה וכי אינו מסוגל לטעום ממאכל בשר כלשהו או ממזון מוכן, כותב בכתב התביעה שלא יאכל עוד במקדונלד'ס גם תמורת תשלום. לדבריו, נסיונותיו לנהל מו"מ עם הנתבעים העלו יחס מתנשא ומזלזל.

התובע יטען בביהמ"ש כי בנסיבות הללו הפרה מקדונלד'ס את פקודת בריאות הציבור המתייחסת למכירת מזון, ואוסרת מכירת מזון באיכות פגומה - ועל מנת להראות סלידה ממחדליה יש לחייב אותה בפיצוי לדוגמה.

תגובת החברה: "מוצרי מקדונלד'ס נמסרים ללקוחותיה כשהם ללא דופי ובאיכות מעולה, תוך הקפדה על תנאי סניטציה והיגיינה מעולים. מרגע הימסרם ללקוח אין לחברה שליטה על הנעשה במוצרים. החברה עומדת על כך כי התובע קיבל מוצר ללא דופי ואין לה ידיעה על מה שנעשה בו לאחר מכן. אף אם כטענת התובע יש בידיו אישור בכתב מאת עובד החברה, הרי שכל שאושר הוא שאכן התובע הגיע אל עובד החברה וטען את טענתו. החברה חוזרת ומדגישה כי אם בדרך כלשהי נפגם המוצר הרי שזה קרה מרגע שהמוצר היה בידי התובע ובאחריותו". (תק 6010/02)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully