וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

S&P: "אנו מרוצים - אבל ממתינים לראות את יישום הקיצוץ בפועל"

איתן אבריאל

22.5.2002 / 14:28

קונרד רויס: הקיצוץ בתקציב הוא קריטי עבור הדירוג של ישראל. היינו רוצים לראות קיצוצי תקציב נוספים"


"קיצוץ רציני ואמיתי של התקציב ושל הגירעון התקציבי הוא קריטי עבור הדירוג של ישראל. במציאות הנוכחית, הגירעון מגיע ל-5%-6% מהתוצר, וזה אינו גירעון שמתיישב עם דירוג של -A, כמו זה של ישראל" - כך אמר הבוקר ל-TheMarker קונרד רויס, האחראי בחברת הדירוג האמריקאית S&P על דסק מדינות המזרח התיכון, ולכן גם על ישראל.

רויס הזהיר אתמול בהודעה לעיתונות כי תוכנית הקיצוצים היא חשובה עבור הדירוג של המדינה. שר האוצר סילבן שלום, בנאומו אתמול בכנסת, המשתמש בהודעה זו של רויס כאשר ניסה לשכנע את חברי הכנסת להצביע בעד התוכנית.

רויס אמר כי עודכן לגבי תוצאות ההצבעה הבוקר בכנסת, שבה עברה התוכנית הכלכלית של האוצר בקריאה הראשונה, אך עתה הוא ממתין לראות אם הקיצוץ יבוצע בפועל. "אנו מודעים כי הקיצוץ הינו רק חלק מהתוכנית הכלכלית. היינו רוצים לראות יותר קיצוצים ממה שהוצע, אבל אנחנו גם מודעים לאילוצים והמגבלות הפוליטיות של ממשלת ישראל", אומר רויס. הוא העריך כי אם תאושר התוכנית תעניק חברת הדירוג לממשלה ארכה כדי ליישם אותה ולהיווכח בתוצאות, ועד אז לא תוריד את הדירוג של ישראל. "זה לא עניין של ימים", הוא אמר.

ראש הדסק המזרח-תיכוני של S&P הדגיש כי תוכנית האוצר אינה יכולה להיות סוף פסוק, ושלאחריה חייבים לבוא מהלכים כלכליים נוספים. "אנחנו היינו רוצים לראות יותר גמישות. אנחנו רוצים לראות איך ייראה התקציב לשנה הבאה, וגם היינו רוצים לראות יותר רפורמות," אמר רויס, והסביר כי ללא מהלכים אלה לא תוכל ישראל לעשות את הצעד הראשון כדי להוריד את הגדרת ה"תחזית שלילית" שקיבלה לפני כחודשיים.

רויס הוסיף כי אין ל-S&P כללים מוצקים לגבי מדרגות הדירוג, וכי הורדה של דירוג יכולה להיות גם דרך שלב ביניים של תצפית שלילית (negative watch), אך גם באופן ישיר ל-BBB.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully