וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: פאראדיים מזנקת בכ-12% על רקע מכירתה לפוקס פיין

גל אשד

22.5.2002 / 23:08

המדדים נסחרים בעליות שערים; צ'ק פוינט מאבדת כ-2%


לאחר ירידות שערים קלות עם פתיחת המסחר, עברו המדדים לעליות הקוטעות את המגמה השלילית בשווקים במהלך שני ימי המסחר האחרונים. בהיעדרם של נתונים מקרו כלכליים משמעותיים, החששות בדבר פעולות טרור מרכזות את מירב העניין מצד המשקיעים. גם סגירתו של גשר ברוקלין בניו יורק הבוקר בשל חשש לפיגוע תורמת לכך. הנאסד"ק יורד עולה כעת בכ-0.5% כמו גם הדאו שמטפס בכ-0.3%.

סגן נשיא ארה"ב, דיק צ'ייני, הודיע בתחילת שבוע המסחר כי קיים חשש לפיגועי טרור ברחבי ארצות הברית. חיזוק לכך תרמו האזהרות מצד ה-FBI לביצוען של פיגועים אלו במהלך סוף השבוע הקרוב. מקורות מסרו כי ה-FBI התריע בדבר פעולות הטרור בערים מרכזיות ברחבי המדינה.

המניות הישראליות פתחו את יום המסחר במגמה מעורבת כאשר בולטת מניית פאראדיים שמזנקת בכ-12.5% למחיר של כ-5 דולרים, לאחר שהיום אישרה את מכירתה לפוקס פיין, חברת השקעות אמריקאית, לפי שווי של 100 מיליון דולר. לפי תנאי ההסכם, כל מניה של פאראדיים תומר ל-5.15 דולרים במזומן - מחיר המהווה פרמיה של כ-38% על מחירה הממוצע של המניה בשלושת החודשים האחרונים ופרמיה של כ-3% מעל המחיר בו היא נסחרת כעת. מניית החברה בלטה גם במסחר בתל אביב עם עלייה של כ-10% במחזורי מסחר גבוהים.

שטף של הודעות זורם במהלך הימים האחרונים מצידה של חברת טבע כאשר האחרונה שבהן היא בדבר רכישת המפעלים הכימיקליים של חברת האניוול באיטליה. בטבע ציינו כי רכישה זו תואמת את פעילות קו מוצרי ה-API - Active Pharmaceutical Ingredients של החברה, וכי היא תתרום לשיפור השירות ללקוחות החברה ברחבי העולם. במריל לינץ' הותירו היום את המלצתם למניית החברה על "קנייה חזקה" ומחיר יעד של 80 דולר - פרמיה של כ-23% מעל מחיר המניה הנוכחי. בבית ההשקעות ציינו כי הם מרוצים מהצמיחה של טבע ומעריכים כי התחזיות שלהם ל-2003, שהם גם כך מעל לקונצנזוס האנליסטים, יתבררו כשמרניות מדי. מניית החברה נסחרת כעת ללא שינוי במחיר של כ-65.4 דולר.

טרם פתיחת המסחר היום הודיעה חברת טי.טי.איי כי חברת מובילקום הגרמנית בחרה בפתרונות ניהול רשת שלה. על אף חתימת החוזה החדש יורדת מניית החברה בכ-2% למחיר של כ-27.8 דולר. במסגרת ההסכם יוטמעו פתרונותיה של טי.טי.איי ברשת הדור השלישי של מובילקום, אשר עתידה להשיק את את מוצרי המולטימדיה מהדור השלישי לקראת סיומה של 2002.

עוד הודיעה היום חברת פאנדטק בדבר חוה חדש עם First National Bank & Trust. במסגרת ההסכם תספק פאנדטק מערוכת סליקה אלקטרוניות כמו גם פתרונות לניהול כספים. עם זאת יורדת מניית החברה בכ-2% למחיר של כ-1.9 דולרים.

עוד בולטת אלביט מערכות ראייה שצונחת בפתיחה בכ-40% למחיר של כ-20 סנט לאחר שמנכ"ל יובל עופר הודיע על פרישתו מהתפקיד. ניר אלון יו"ר החברה, יחליף את עופר בתפקידו; ווקלטק יורדת בכ-18.5% למחיר של כ-1.2 דולרים ומניית לומניס ממשיכה במסעה צפונה עם עלייה של כ-18.5% למחיר של כ-5.3 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully