וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גידול של כ-280% ברווחי דלק בינלאומי לכ-24.3 מיליון שקל

אלי דניאל

22.5.2002 / 16:47

הכנסות דלק בינלאומי צמחו בכ-150% לכ-64 מיליון שקל; הוצאות המימון קטנו ב-56%

פעילות הנדל"ן המניבה של דלק-בלרון בינלאומי, המוחזקת ע"י דלק נדל"ן מקבוצת דלק שבשליטת איש העסקים יצחק תשובה, ייצרה לה במהלך הרבעון הראשון של שנת 2002 רווח נקי של כ-24.3 מיליון שקל, זינוק של כ-280% בהשוואה לרווח ברבעון המקביל.

הכנסות החברה מהשכרת נכסי נדל"ן מניבים בבריטניה ובקנדה, הסתכמו ברבעון הראשון בכ-64 מיליון שקל, עלייה של כ-150% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל, מזה כ-27.5 מיליון שקל נבעו בגין נכסי נדל"ן בבריטניה, והיתרה בסך של כ-36.5 מיליון שקל נבעה מנכסי הנדל"ן המניב בקנדה. יצוין כי הגידול בהכנסות הרבעוניות נבע מהשכרת נכסים בקנדה - פעילות אשר החלה רק בתום הרבעון הראשון של שנת 2001.

12 נכסי החברה בבריטניה מניבים דמי שכירות שנתיים של כ-117 מיליון שקל בעוד שארבעת הנכסים בקנדה מניבים שכר דירה שנתי של כ-120 מיליון שקל. כמו כן, נכס נדל"ן נוסף בבריטניה, אשר חלק מהזכויות בו נרכשו ע"י החברה בשבוע האחרון, צפוי להניב לחברה הכנסות שנתיות של 17-18 מיליון שקל.

על אף הרחבת פעילותה של דלק בינלאומי, המנוהלת ע"י רמי נאור, בהוצאות המימון שלה חלה ירידה של כ-56% לכ-8.6 מיליון שקל, בהשוואה להוצאות מימון של כ-15.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. זאת, בשל עליית מדדי המחירים באנגליה ובקנדה, אשר גרמו לשחיקה בעלות הריאלית של הוצאות המימון.

נכון לתום הרבעון הראשון, היו לחברה התחייבויות לטווח ארוך בהיקף של כ-1.48 מיליארד שקל והתחייבויות לטווח קצר בהיקף של כ-802.7 מיליון שקל. ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס 2002 הסתכם בכ-104 מיליון שקל והוא מהווה כ-4.4% ממאזן החברה. ברבעון הראשון הניבה פעילותה השוטפת של החברה תזרים מזומנים חיובי של כ-23.4 מיליון שקל.

איליק רוז'נסקי, יו"ר דירקטוריון החברה, אמר ל-TheMarker כי החברה ממשיכה בדרך בה החלה בשנה שעברה עם ההחלטה האסטרטגית להרחיב את פעילותה בתחום הנכסים המניבים למקומות נוספים בעולם. "יש לנו כוונות להמשיך ולרכוש נכסים בבריטניה ובקנדה, כאשר במקביל אנחנו בוחנים השקעות במדינות נוספות", אמר.

בהתייחסו להנפקת החברה בבורסה ציין רוז'נסקי כי "ישנה טיוטת תשקיף שרצה במוסדות הרשמיים. ההנפקה עצמה, בהיקף של כ-15% ממניות החברה, תיעשה בהתאם למצב השוק ולהחלטות הדירקטוריון".

באשר לאשראי לזמן קצר של החברה, אשראי המסתכם במאות מיליוני שקלים, מסר רוז'נסקי כי "כמעט כל האשראי הזה, אשר נלקח לצורך מימון רכישת בניין ה-Bell Toweres במונטריאול, צפוי להיות מומר בתקופה הקרובה לאשראי לזמן ארוך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully