וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורמת תרשום ברבעון השני רווח הון של 18-20 מיליון דולר

אילן מוסנאים

22.5.2002 / 17:11

זאת, בעקבות הגיוס של החברה הנכדה Opti Canada; אורמת עברה לרווח של 4.1 מיליון שקל ברבעון הראשון

חברת אורמת תרשום רווח הון של כ-18-20 מיליון דולר (אמריקאי), במסגרת הגיוס שהחברה הנכדה Opti קנדה (75%) משלימה בימים אלו. Opti אמורה להשלים בשבועות הקרובים גיוס של כ-100 מיליון דולר קנדי מגופים מוסדיים בארה"ב ובקנדה. את הגיוס מוביל בנק ההשקעות הקנדי TD Securties. בעקבות הגיוס ידולל חלקה של אורמת ב-Opti ל-50%.

ההון שיגויס ישמש למימון חלקה של Opti בשלבי הפיתוח הראשונים הדרושים ליישום השלב הראשון במיזם המשותף ל-Opti ולחברת Nexen, חברה קנדית מובילה בתחום ההפקה וההשבחה של ביטומן (נפט כבד). במסגרת הפרויקט יוקם ויופעל מתקן להפקה והשבחה של כ-70 אלף חביות ביטומן ליום, בשדה הממוקם ליד פורט מקריי, בלונג לייק קנדה. לשדה ההפקה המשותף פוטנציאל של כ-6 מיליארד חביות ביטומן.

ההשקעה הכוללת בפרויקט שיפותח במסגרת המיזם המשותף מוערכת בכ-1.5 מיליארד דולר אמריקאי, כאשר חלקה של Opti מסתכם ב-50%. מימון ההשקעה בשלב הבא של הפרויקט, הכולל תכנון הנדסי והקמה של הפרויקט, ימומן באמצעות הלוואות וגיוס נוסף של הון, ככל הנראה באמצעות הנפקה.

הפקת הביטומן תתבסס על טכנולוגיה של הפקה ממעמקי האדמה בעזרת הזרקת קיטור לשכבות המפיקות (טכנולוגיית SAGD) והשבחת הביטומן שיופק בפרויקט זה ומשדות אחרים תהיה באמצעות טכנולוגיה שפותחה ע"י אורמת (טכנולוגיית אורקוד).

עד היום הושקע ב-Opti סכום של כ-32 מיליון דולר, מתוכו חלקה של אורמת הסתכם בכ-15 מיליון דולר. שאר המשקיעים ב-Opti כוללים משקיעים מוסדיים בארץ ובחו"ל, ביניהם כלל תעשיות ופולאר השקעות.

נציין כי אורמת פירסמה הערב את תוצאותיה הכספיות לרבעון הפותח של 2002 ודיווחה על רווח של 4.1 מיליון שקל, אחרי 4 רבעונים רצופים של הפסדים ב-2001 בהם הפסידה כ-54.7 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully