וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברות הכבלים החלו לפעול במשותף להורדת עלויות התוכן בארץ

רוני קורן-דינר

23.5.2002 / 11:16

ל-TheMarker נודע כי בשבוע הבא ייסעו דורון אדמתי וענת זיסמן לארה"ב לסבב פגישות עם המייג'ורס, וינסו לפתוח שוב למו"מ את הסכמי התוכן לערוצי הסרטים ולערוץ 3


לקראת מיזוג חברות הכבלים לחברה מאוחדת החלו החברות לשתף פעולה בפעילויות השיווק ועתה גם בתוכן. זאת, על אף שהאישור הסופי לפעילות המשותפת טרם התקבל מהממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, ועדיין לא הופקדו הערבויות שקבע שטרום לשם כך.

ענת זיסמן, סמנכ"לית התוכן של ערוצי זהב, ודורון אדמתי, סמנכ"ל השיווק של מתב, מונו לצוות שיעבור על כל הסכמי התוכן עם הספקים המקומיים ומאוחר יותר עם האולפנים הגדולים בארה"ב (המייג'ורס) ויקצץ את העלויות בכ-50%. "ספקי התוכן המקומיים מקבלים את המהלך בהבנה", אמרה זיסמן ל-TheMarker. "המצב הוא כזה שכל מפיק ערוץ יודע שאם העלויות לא יירדו ייתכן שהפלטפורמה המשדרת כולה לא תשרוד".

לדברי זיסמן, נערכו פגישות גם עם נציגי ערוצים זרים, כגון יורוספורט, CNN, MTV, הולמרק ואחרים. "כל יום יש התקדמות", הוסיפה זיסמן. "אנחנו מאוד מקווים שלא תהיה הורדת ערוצים בשלמותם, אבל אם זה יקרה - בלי לנקוב בשמות - מדובר בערוצים בודדים שלא מצדיקים את העלות הגבוהה שלהם. ייתכן אפילו שנמלא את המקום שיתפנה בערוצים חדשים". אדמתי אישר את עיקרי הדברים אולם ביקש שלא להוסיף פרטים.

"אין לנו ברירה אלא להסכים לשמוע אותם לכל הפחות", אמר בכיר בקבוצת ענני תקשורת, המייצגת בישראל את ערוצי MTV, VH1 ודיסקברי, ומפיקה את ערוץ החיים הטובים וערוץ ההיי-טק (כולם משודרים בחברות הכבלים והלוויין). "כעת כשמדובר בכוח של חברות הכבלים במשותף, הם רוצים לדון בכל ערוץ וערוץ בנפרד, ואפילו חברה שמייצגת מספר גדול של ערוצים לא יכולה לדחות אותם על הסף".

ל-TheMarker נודע כי בשבוע הבא ייסעו אדמתי וזיסמן לארה"ב, וייפגשו עם המייג'ורס - אולפני קולומביה, וורנר ברד'רס ופוקס, וינסו לפתוח למו"מ את הסכמי התוכן לערוצי הסרטים ולערוץ 3. הסכמים אלה עולים לכבלים כיום 18 מיליון דולר לשנה, עד שנת 2004. במהלך השהייה בארה"ב ייפגשו אדמתי וזיסמן גם עם חברות תוכן נוספות המספקות תכנים לערוצים זרים המשודרים בישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully