וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שכרם של עובדי "ידיעות אחרונות" יקוצץ ב- 4% -8%

עינב בן יהודה

23.5.2002 / 12:39

בינואר קוצץ שכרם של מנהלים בעיתון, בעלי חוזה אישי, בשיעור של 5%-10%

הנהלת "ידיעות אחרונות" הודיעה אתמול לעובדיה על קיצוץ של 4%-8% במשכורותיהם, כך נודע ל-TheMarker. במכתב שנשלח לכל עובדי העיתון נאמר לעובדים כי לאור מצבו של "ידיעות אחרונות" הוחלט לנקוט בצעד של קיצוץ בשכר העובדים, ל"תקופה מסוימת" (אשר אורכה לא נקבע) וזאת על מנת למנוע פיטורים.

הקיצוץ מתווסף לשורת צעדים בהם נוקט העיתון במטרה לצמצם את הוצאותיו. בינואר השנה פורסם כי שכר המנהלים ב"ידיעות אחרונות", בעלי חוזי העסקה אישיים, קוצץ ב-5%-10%. הודעה על הקיצוצים נמסרה למנהלים בפגישות אישיות עם המו"ל ארנון מוזס. בנוסף, הנהלת העיתון החליטה על קיצוץ התשלום עבור שעות נוספות לעובדים המועסקים בחוזה קיבוצי וקיצוץ היקף המשרות של חלק מעובדי אתר Ynet ממשרה מלאה לחצי משרה.

לא ניתן היה להשיג את תגובת הנהלת העיתון. ככל הידוע, ועד עובדי הדפוס מתנגד לצעד זה, וכעת מתנהלים דיונים בינו לבין הנהלת "ידיעות אחרונות". יו"ר ועד העיתונאים, חיים ברוידא, אמר היום: "עשינו הכל כדי למנוע פיטורים של חברים מהעיתון. זהו צעד אנושי ואני מאושר שהאנשים הללו נשארים איתנו".

"ידיעות אחרונות" מעסיקה כ-500 עובדים מאוגדים בוועדי עובדי המינהלה, הדפוס, הרוטציה והאקספדיציה. ועדים אלו נחשבים לבעלי כוח רב, ולפני כשנתיים גרם ועד עובדי הדפוס להשבתת העיתון בעקבות סכסוך עבודה.

אבל עיתון "ידיעות אחרונות" אינו היחיד המקצץ בשכר עובדיו. לאחרונה השלים עיתון "מעריב" תהליך של פיטורים וקיצוץ בשכר העובדים. לפני מספר חודשים הודיעה גם הנהלת "הארץ" על קיצוץ בשכרם של העובדים הבכירים בקבוצה. הקיצוץ, שהקיף את כל החברות בקבוצת "הארץ", מתבצע לפי גובה השכר ומגיע עד ל-7%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully