וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רבינוביץ': יש מנוול בין חברי הוועדה שמדליף טיוטות לתקשורת

ליאור כגן

23.5.2002 / 13:59

יו"ר הוועדה לרפורמה במס: אני כועס מאוד על ההדלפות, ויש מישהו שאני חושד בו; מי שיפעל לפי הפרסומים עשוי להפסיד כסף

"יש מנוול בין חברי הוועדה שמדליף לאמצעי התקשורת טיוטות שמתגלגלות בין חברי הוועדה", כך אומר יאיר רבינוביץ', יו"ר הוועדה לרפורמה במס, בתגובה לפרסום המלצות הוועדה בתקשורת. "חשוב להדגיש, כי למרות שלא מדובר בנוסח סופי, המעשה מחבל בעבודה שלנו".

"לא הייתי ממליץ למשקיעים לפעול על סמך הפרסומים, שכן הם חלקיים, וקיימים נוסחים חלופיים. עדיין לא הגענו להחלטה על הנוסח הסופי. מי שיפעל בהיסטריה על סמך הפרסומים החלקיים עשוי להפסיד כסף", אומר רבינוביץ'.

"אני מאוד כועס, ויש לי מישהו שאני חושד בו, אבל אנחנו לא נעסוק בימים שנותרו לנו בחקירות, אלא בגיבוש סופי של ההמלצות". לדברי רבינוביץ', הוועדה תגיש המלצותיה עד סוף החודש.


מערכת וואלה! עסקים מוסיפה:

על פי הפרסומים בכלי התקשורת ועדת רבינוביץ תמליץ על הטלת מס בורסה בשיעור של 15%-20% מהרווח. מטיוטת הדו"ח עולה כי המס, שיתכן ויוטל עוד השנה יכלול את כל סוגי ניירות הערך הנסחרים בבורסה (מניות, כתבי אופציה, אג"ח ממשלתיות וקונצרניות, מק"מים, אופציות ועוד).

כי היום הקובע לעניין המס על איגרות החוב והמק"מים יהיה ה-8 במאי 2000, היום בו נכנסו לתוקפן הוראות מעבר שליוו את הצעת הרפורמה של בן-בסט. כל מכירה של שני מכשירים פיננסיים אלה, שהונפקו לאחר התאריך הקובע, תחייב תשלום מס כאמור, קובעת הועדה.

ועדת רבינוביץ תמליץ על הטלת מס בשיעור של 15% על הכנסות מריבית על פקדונות בנקאיים בחו"ל ועל הכנסות מהשכרת נכס נדל"ן בחו"ל, ומס של 25% על דיווידנד מחו"ל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully