וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכנסות רשת מפרסומות ירדו ב-33% ברבעון הראשון בהשוואה לרבעון המקביל

רוני קורן-דינר

23.5.2002 / 14:35

הרווח הנקי ירד מ-3.1 מיליון שקל ל-2.7 מיליון שקל

הכנסות רשת מפרסומות ירדו ב-33% ברבעון הראשון לשנת 2002, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד - מ-81.1 מיליון שקל ל-53.7 מיליון שקל; כך עולה מדו"חות פולאר תקשורת, המחזיקה בזכיינית 26%. הירידה החדה בהכנסות מוסברת בדו"ח בכך שלרשת היו 26 ימי שידור בלבד ברבעון זה, לעומת 38 ימי שידור ברבעון המקביל (בשל חילופי הימים בין הזכייניות ירדה רשת משידור של שלושה ימים בשבוע לשניים - והשבת עברה לטלעד).

בעקבות הירידה הכוללת במספר ימי השידור, ירדו גם עלויות הפקת המשדרים מסך של 69.5 מיליון שקל, לסך של 42.8 מיליון שקל.

הרווח הנקי של רשת ירד מ-3.1 מיליון שקל ברבעון המקביל ל-2.7 מיליון שקל. הירידה ברווח נובעת בעיקר מירידה בהכנסות ועלייה בהוצאות כתוצאה מגידול הפרשה לחובות מסופקים, שקוזזו על ידי ירידה בהוצאות המימון (שנבעה בעיקר מחיקה ריאלית של אשראי). למרות כל אלה, חילקה רשת דיווידנד לבעלי המניות בה בסך של כ-7 מיליון שקל.

ברשת צופים כי עם העלייה לאוויר של שידורי הערוץ הייעודי בשפה הרוסית, שידורי ערוץ החדשות וערוץ המוסיקה הישראלית בהמשך השנה, תרד רווחיות הזכיינית. יצוין כי למרות תחזיות דומות בדו"חות קודמים באשר להשפעת ערוץ 10, רשת שמרה על רווחיותה.

בדו"ח נכתב עוד כי על פי החלטת הכנסת מלפני חודשיים, אם וכאשר ייערך מכרז חדש לזיכיון לערוץ 2 או לאיחוד זכייניות, רשת לא תוכל להשתתף במכרז בשל הרכב בעלי המניות בה - הכולל 30% בעלות של "ידיעות אחרונות". ואולם, כרגע מתכננים ברשות השנייה להאריך את הזיכיון לערוץ בשנה ללא מכרז, עד המעבר לשידור במתכונת רישיונות בתחילת שנת 2004.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully