וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלביט מערכות תפריש 10.6 מיליון דולר בשל תשלום תמלוגים למדען הראשי

גולן פרידנפלד

23.5.2002 / 14:57

החברה הבת אל-אופ הגיעה להסכם עם המדען הראשי ולפיו תשלם לו את התמלוגים בגין תמיכתו בחברה בעבר


חברת אלביט מערכות הודיעה היום כי החברה הבת אל-אופ, הנמצאת בבעלותה המלאה, תשלם למדען הראשי כ-10.6 מיליון דולר בגין תמלוגים שישולמו עבור התמיכה של המדען הראשי במו"פ של החברה. אלביט מערכות תפחית את הסכום ברבעון השני כהפחתה חד פעמית.

אל אופ הגיעה להסכם חדש עם המדען הראשי ולפיו היא תהיה זכאית לקבלת המענקים מהמדען הראשי עבור תוכניות מו"פ גנרי שיבוצעו על ידה בעתיד, וזאת ללא החזר תמלוגים. כמו כן, אל-אופ תפרע מראש את התחיבויותיה לתשלום תמלוגים בגין מענקי מו"פ שקיבלה בעבר מהמדען הראשי.

האנליסט משה מושקוביץ מבנק הפועלים ציין בהמלצתו האחרונה על אלביט מערכות כי בספטמבר פירסם המדען הראשי תקנות חדשות לעידוד מחקר ופיתוח בתעשייה. במסגרת השינויים, שיטת המענקים והתגמולים עשויה להשתנות כך שהחברה לא תשלם תמלוגים שוטפים אך גובה המענקים יירד. מושקוביץ העריך כי אמנם תהיה הפחתה חד פעמית מצדה של אלביט מערכות, אך ציין כי התחזית שנתן לא כללה הפחתה מסוג זה מאחר שוהמדיניות עדיין לא ברורה לגמרי.

מושקוביץ הוסיף בהערכתו כי ברבעון הקרוב יגדל קצב גידול ההכנסות ל-7.3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ואילו הרווח התפעולי יגדל בכ-11% למרות גידול בהוצאות המו"פ. הרווח הנקי של החברה אותו צפה מושקוביץ אמור להסתכם בכ-12.7 מיליון דולר אך מכיוון שרווח זה לא כולל את ההוצאות החד פעמיות בגין התמלוגים שישולמו למדען הראשי ברבעון, סביר להניח כי בקרוב נראה עדכון של ההמלצה האחרונה.

הכנסות החברה צמחו ברבעון הרביעי בכ-2.2% לעומת הרבעון המקביל. צבר ההזמנות הסתכם בכ-1.6 מיליארד דולר, גידול של 2.4% לעומת הרבעון הקודם וגידול של 6.7% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי של אלביט מערכות גדל בכ-10% לעומת הרבעון המקביל והסתכם בכ-11.7 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully