וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורמת תגייס מהמשקיעים בבורסה 150 מיליון שקל בהנפקת אג"ח להמרה

אילן מוסנאים

23.5.2002 / 15:47

האג"ח יהיו צמודות לדולר ויניבו למשקיעים תשואה מקסימלית של 8.5%; המח"ם של האג"ח - 4.5 שנים

אחרי הדו"ח המשובח שפירסמה אתמול, יוצאת חברת אורמת לקצור את פירות ההתייעלות, ותנסה לגייס מהציבור סכום של כ-150 מיליון שקל בהנפקה של אג"ח להמרה וכתבי אופציה. כך נודע ל-TheMarker.

החברה תציע למשקיעים בתל אביב את ניירות הערך ב-300 אלף יחידות, שכל אחת מהן תכלול 600 אג"ח ו-10 כתבי אופציה. האג"ח יונפקו בניכיון של 83% מערכן הנקוב וכתבי האופציה יימכרו ללא תמורה, כך שהמחיר המינימלי ליחידה יעמוד על 498 שקל. המכרז לגופים המוסדיים יתקיים ביום רביעי הקרוב.

האג"ח יהיו צמודות לדולר ויישאו ריבית של 3%, כך שהתשואה המקסימלית שיניבו למשקיעים תהיה כ-8.5%. האג"ח עומדות לפירעון ב-5 תשלומים שווים החל מיום 28 לפברואר 2005, והמח"ם (משך חיים ממוצע) שלהן הוא 4.5 שנים. כל 11 איגרות חוב יהיו ניתנות להמרה למניה אחת. בהנחה שהאג"ח יונפקו במחיר המינימום שלהן, פרמיית ההמרה שלהן (השיעור בו על המניה לעלות כדי שיהיה כדאי להמיר את האיגרות) יעמוד על כ-18%. כתבי האופציה יהיו לתקופה של 4 שנים ומחיר המימוש שלהם יהיה 8 שקלים, בצמוד לדולר.

אחרי 5 רבעונים של הפסדים, השינוי האסטרטגי שאורמת ביצעה ב-1999 התחיל לשאת פירות ברבעון ה-1 של 2002, אותו סיימה ברווח של 4.1 מיליון שקל. ההכנסות ברבעון הסתכמו בכ-88 מיליון שקל, והיו גבוהות בכ-15% מההכנסות ברבעון המקביל.

החל משנת 1999 עברה החברה, שבשליטת משפחת ברוניצקי וכלל תעשיות , מהקמת תחנות כוח עבור גורמים אחרים, להקמה ורכישה של תחנות כוח לתפעול עצמי. ההשקעה בהקמה ורכישה של התחנות, שהסתכמה בשנתיים הקודמות בכ-90 מיליון דולר (וצפויה להניב לאורמת הכנסות לתקופות ארוכות של 10-30 שנה), לא באה בשנים אלה לידי ביטוי בתוצאות החברה.

ב-2001 עלה לאורמת השינוי בהפסד של כ-54.7 מיליון שקל. נראה שכעת, אחרי שהתחילה להשיג את המאסה הקריטית לפעילותה, החברה עולה על פסים של רווחיות.

אורמת פועלת בתחום האנרגיה והחשמל, ובכלל זה ייצור ואספקת מוצרים לתחנות כוח והשקעות בתחנות כוח ורשתות חשמל. מוצרי החברה כוללים טורבינות, גנרטורים, מחליפי חום, מערכות מיסוב, תחנות כוח גיאותרמיות ומערכות בריכות שמש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully