וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ריבלין: בזק מצויה בתחרות ועלולה להתרסק אם לא נגן על איתנותה הכלכלית

ערן גבאי

23.5.2002 / 16:49

שר התקשורת: אם בזק איננה אטרקטיווית במגזר העסקי בגלל כפיפותה לרגולציה, הדבר יפגע ביכולתה להעניק שירות לכל האזורים בארץ בלי אפלייה

"אני מאמין, למרות מצבו הקשה של שוק התקשורת הישראלי ולמרות מצבן הקשה של חברות הכבלים, כי בסופו של דבר, לא איחרנו את הרכבת, ולמרות מצבה הנוכחי של תבל, בסופו של דבר, תתייצב חברת כבלים ממוזגת, ענק תקשורת, שיפעל במרבית תחומי התקשורת הנייחת", כך אמר היום שר התקשורת, ראובן ריבלין, בכנס של קבוצת רד בינת.

ריבלין ציין כי הוא ער לחלוטין לסקפטיות באשר לפתיחת התחרות בטלפוניה, ולהערכות כי הכבלים לא יתחרו בתחום הטלפוניה עוד שנים רבות, אבל, לטענתו ולידיעתו, הוא אופטימי והמהלך בו חברות הכבלים ייכנסו להשקעה בטלפוניה כבר החל.

ריבלין אמר כי בזק מצויה היום בתחרות בתחומים רבים, מול מתחרים מכל הסוגים, וכיום הכנסותיה בתחום השיחות מהוות רק כשליש מסך ההכנסות בשוק השיחות, ועל כן עובדות אלה מכריזות שבזק מצויה היום בתחרות.

לטענת ריבלין, מבנה התעריפים הקשיח של בזק לא איפשר לה עד היום להציע חבילות אטרקטיוויות לסקטור העסקי והתוצאה היא שהחברה מאבדת, כבר שנים אחדות, לקוחות עסקיים לטובת המתחרים הסלולריים.

ריבלין אמר: "עלי להבטיח את איתנותה הכלכלית של בזק ואת היקף ההכנסה הנורמטיווית שלה המצויים בסכנה, כדי שהחברה תוכל להמשיך ולהעניק את השירות האוניוורסלי. על כן אנו הולכים על חבל דק מאוד, שממנו קל ליפול לאחד משני התהומות: או לתהום שבה תתרסק התחרות, אם נרפה את הרסן מבזק, והיא תמחץ את יריביה; או לתהום, שבה תתרסק בזק עצמה, אם לא נגן על ההכנסה הנורמטיווית שלה, בשוק תחרותי".

הבעיה שהעלה ריבלין היא שאם בזק איננה אטרקטיווית בעיני המגזר העסקי, בגלל שהיא כפופה לרגולציה המגבילה את יכולת התחרות שלה, הדבר יבוא לידי ביטוי, בסופו של דבר, ביכולתה להמשיך לעמוד במטלות הלאומיות והסוציאליות שמצפים ממנה. לכן, לטענתו, בוצע שינוי התעריפים בבזק כדי שהחברה תוכל להתחרות יותר באפקטיוויות במגזר העסקי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully