וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס רשמה רווח סמלי של 320 אלף שקל ברבעון הראשון - לאחר 6 רבעונים רצופים של הפסדים

גולן פרידנפלד

26.5.2002 / 9:40

בנשואה מצטרפים לביקורת על הורדת הריבית ע"י בנק ישראל

בית ההשקעות נשואה זנקס סיים את הרבעון הראשון של השנה עם רווח של 320 אלף שקל, לעומת הפסד של כ-3 מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסות בית ההשקעות צמחו ברבעון בכ-7% והסתכמו בכ-8.1 מיליון שקל, לא כולל רווח מפעילות מימון ומסחר בניירות ערך. יחד עם רווח זה הסתכמו הכנסותיה של החברה בכ-9.5 מיליון שקל - שיפור של 19.3% לעומת הרבעון המקביל.

פעילות הברוקראז' של בית ההשקעות הניבה לה כ-46% מסך ההכנסות, לעומת 35% ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות מעמלות וניהול נכסים היוו כ-53% מסך ההכנסות ו-1% נוסף יוחס להכנסות מעמלות חיתום וייעוץ. בנשואה מצטרפים לביקורת הנוקבת על בנק ישראל, ומצינים בדו"ח הדירקטוריון כי "התוצאה הישירה של מהלך לא שמרני זה (הורדת הריבית בכ-2%) היתה התאוששות באיגרות החוב הממשלתיות ופיחות חריף בשער השקל לעומת הדולר האמריקאי". יחד עם זאת מייחסים בחברה את הגידול בפעילות הברוקראז' ובפעילות ניהול הנכסים להתעוררות בשוקי איגרות החוב וקרנות הנאמנות.

בנשואה הרגישו היטב את המחזוריות בשוק קרנות הנאמנות, כך שמיד לאחר הורדת הריבית הורגשו ביקושים ערים לקרנות הנאמנות של בית ההשקעות ואילו לאחר מכן, כאשר אי הוודאות הכלכלית החלה לכרסם במשקיעים, נרשמו פדיונות גדולים.

בנשואה זנקס מציינים כי ברבעון הראשון נפדו כ-64 מיליון שקל מקרנות הנאמנות המנוהלות על ידה - סכום הנמוך, להערכת החברה, מהפדיונות שנרשמו בכלל ענף הקרנות. נתח השוק של נשואה בענף הקרנות עומד על 1.54%, כאשר סך נכסי הקרנות בסוף הרבעון הראשון עומד על 72.4 מיליארד שקל ומשקף גידול של 15.3% לעומת סוף שנת 2001, וגם כאן, כמו בבתי ההשקעות האחרים, פרחו בעיקר הקרנות המתמחות בהשקעה באיגרות חוב בחו"ל.

במהלך הרבעון גייסו הקרנות המתמחות באג"ח בחו"ל 2.6 מיליארד שקל ונכסיהן הגיעו ל-4.6 מיליארד שקל, המהווים כ-6.4% מהתעשייה. קרנות המט"ח גייסו כ-1.1 מיליארד שקל וקרנות האג"ח הכלליות ואג"ח מדינה, שספגו פדיונות של מעל 4 מיליארד בחודש מארס, סיימו את הרבעון עם גיוס חיובי של 7.9 מיליארד שקל, ובסך הכל הסתכמו נכסי קרנות האג"ח הכלליות והמדינה בכ-17.5 מיליארד שקל. הקרנות השקליות בנשואה, כמו בתעשייה כולה, המשיכו במגמת ההתכווצות שלהן, והן איבדו כ-2.4 מיליארד שקל במהלך הרבעון.

בתחום הבנקאות להשקעות סובלת נשואה זנקס מהשפל בגיוסי ההון במגזר הטכנולוגיה, תחום שבו התרכזה בעבר. שוק זה נותר בעייתי מאוד עבור חברות הטכנולוגיה הישראליות. בנשואה מציינים כי התחושה הכוללת היא עדיין זהירה מאוד, ובנסיבות אלו קשה לעודד משקיעים לבחון חברות ישראליות. למרות זאת, בנשואה מדגישים כי החברה דבקה במחויבותה ליחידה עסקית זו מתוך הבנה שכאשר יחזור השוק לרמות פעילות רגילות יניבו עסקים אלו תשואות משמעותיות במיוחד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully