וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האיחוד האירופי חוקר חשדות כי מיקרוסופט פוגעת בפרטיות הגולשים

רן דוידוב

26.5.2002 / 12:27

במקביל, עורכת החברה שינויים בחלונות XP כדי לציית להסדר אליו הגיעה עם משרד המשפטים האמריקאי

הנציבות האירופית בודקת האם מערכת איסוף הנתונים האישיים של מיקרוסופט ממשתמשי האינטרנט פוגעת בחוקי הפרטיות. הבדיקה מסבכת עוד יותר את החקירה על הפרת חוקי ההגבלים העסקיים המתנהלת נגד החברה באירופה. במקביל, עורכת החברה שינויים בחלונות XP כדי לציית להסדר אליו הגיעה עם משרד המשפטים האמריקאי בפרשת הפרת חוקי ההגבלים העסקיים.

הנציבות האירופית, הזרוע המבצעת של האיחוד האירופי, הודיעה על פתיחת חקירה כנגד השירות ללא תשלום NET Passport של מיקרוסופט במענה לשאילתה של אריק מייר, אחד מנציגי הולנד בפרלמנט האירופי.

מייר העלה ספקות באשר לשירות המיועד לאסוף מידע אישי ממשתמשי האינטרנט באמצעות כתובת דואר אלקטרוני או אתרים אחרים בעת שהם מבצעים רכישה מקוונת, משחקים או מבצעים פעולה בנקאית. לדברי מייר, אי רישום בשירות NET Passport מביא למניעת שירות באתרים רבים אחרים ואין אפשרות לבטל את הרישום, לאחר שנעשה.

הנציבות כבר מנהלת חקירה נגד חברת מיקרוסופט בנוגע להאשמות שעיצבה את מערכת ההפעלה חלונות כך שתעבוד טוב יותר עם תוכנות שרת מבית מיקרוסופט.

שינויים בחלונות XP

העדכון שעורכת החברה במערכת ההפעלה חלונות XP יאפשר ליצרני מחשבים אישיים ולמשתמשים לשנות את נגן האינטרנט ואת דפדפן הרשת בה משתמשת המערכת באופן אוטומטי. השינויים יאפשרו גם למשתמשים לבחור אם להציג או להסתיר קישורים או הודעות "פרומפט" המזמינים אותם לחתום על שירות ה-NET Passport.

החברה הסכימה עם משרד המשפטים האמריקאי ועם תשע מדינות ברחבי ארה"ב לבצע שינויים אלה על מנת להבטיח שלא תשתמש בחלונות כדי לקדם את מכירותיהן של תוכנות אחרות של החברה על חשבון מתחרותיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully