וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשורה חיובית לרוגוזין

אלי דניאל

26.5.2002 / 12:22

בית משפט לערעורים בפנסילווניה פסק לפיוניר פיצוי של 18 מיליון דולר

בית המשפט לערעורים של מדינת פנסילווניה העניק בשבוע שעבר זריקת עידוד למאמציה של חברת תעשיות רוגוזין להשגת מימון לפירעון התשלום הקרוב למחזיקי האג"ח שלה, תשלום המסתכם בכ-18.6 מיליון שקל. וזאת, לאחר שדחה עתירה שהגישה First Union Corp (כיום, Wachovia Bank) לדון מחדש בהחלטתו בנוגע לפיצויים בסך של כ-18 מיליון דולר אותם על הבנק להעביר לחברת פיוניר (Pioneer), בה מחזיקה רוגוזין בכ-10% מהון המניות.

השתלשלות העניינים החלה בשנת 1997 בשעה ש-CoreStataes Bank of Philadelphia, בנק אשר נרכש בשנת 1998 על ידי First Union, עיקל ותפס משלוח כבלי מתכת שהיה שייך לפיוניר, שלא כדין. בתביעת פיצויים שהגישה זו האחרונה, פסק חבר המושבעים של בית המשפט במחוז פילדלפיה בפנסילבניה, ב-26 ביולי 2000, כי על First Union לפצות את פיוניר בסכום של כ-353 מיליון דולר - כ-337.5 מיליון דולר בגין פיצויים עונשיים וכ-15.3 מיליון דולר בגין פיצויים בגין נזק ישיר ותוצאתי שנגרם לפיוניר.

בערעור אשר הגיש הבנק על החלטת בית המשפט המחוזי, נפסק (במהלך דצמבר 2000) כי הפיצויים בגין נזקים ישירים ועקיפים יוותרו ברמתם, בעוד שפיצויי העונשים הופחתו לכ-40.5 מיליון דולר. גם על פסיקה זו הוגש ערעור, וב-18 במארס 2002 דחה בית המשפט העליון של פנסילבניה את הערעור בנוגע לפיצוי בגין הנזקים, בעוד שבכל הנוגע לפיצויים העונשיים, התיק הוחזר לערכאה הנמוכה לשם קיום משפט חדש.

לפיוניר אין כל פעילות עסקית כיום, כך שסביר להניח כי עם קבלת הכספים בגין התביעה, ובהנחה שאכן יתקבלו כאלה, היא תחלק את הכספים כדיווידנד לבעלי מניותיה, צעד אשר אם יתבצע יזרים לקופתה של רוגוזין תזרים מזומנים של כמה מיליוני שקלים. עם זאת, נראה כי תרחיש זה, לא יוכל להתקיים לפני ה-30 ביוני 2002, המועד בו אמורה רוגוזין להעביר את התשלום למחזיקים באגרות החוב שלה. ניתן לציין כי בין בעלי המניות של פיוניר מצויה גם חברת ICTS אשר מחזיקה בלמעלה מ-10% ממניות פיוניר.

מיכאל (מיקי) ברנע, מנכ"ל תעשיות רוגוזין, מסר ל-TheMarker כי "אין לי מידע לגבי התוכניות של לידן בנוגע לפיצויים שנפסקו לזכות פיוניר. אנחנו מחכים לראות מתי יסתיים ההליך המשפטי, ורק לאחר שיסתיים והפיצוי יועבר לידי פיוניר, ניתן יהיה להחליט מה לעשות עם הכסף".

באשר לניסיונות החברה לממש את החזקתה בנמל רוסטוק בגרמניה מסר ברנע כי "כרגע אין שום דבר שיכול להוסיף או לגרוע נתונים מהדו"ח המיידי שהגשנו בנושא".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully