וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כור יספוג הפסד של 383 מיליון שקל

אילן מוסנאים

26.5.2002 / 13:40

ההפסד נובע מהפרשי מטבע שנוצרו מהעובדה שכור מדווח בשקלים והחברה הבת תדיראן בדולרים; לא ישפיע על בנק הפועלים


קונצרן כור ירשום ברבעון הפותח של 2002 הפסד של כ-383 מיליון שקל, בגין העברת סכומים שנצברו בקרן הפרשי תרגום, לסעיף העודפים במאזן של החברה.

ההודעה של כור באה בתגובה לידיעה הבוקר בעיתון "מעריב", כי הוא צפוי לבצע ברבעון הפותח של 2001, מחיקה חשבונאית הונית בהיקף של כ-400 מיליון שקל. ב"מעריב" נמסר כי הפסד זה יצטרף להפסד של כ-100 מיליון שקל שהקונצרן צפוי לרשום ברבעון.

מנהל הכספים הראשי של כור, יובל ינאי, אמר ל-TheMarker כי מדובר במהלך חשבונאי, שאין לו כל השליכה על מאזן החברה ועל מצבה הכלכלי. לדבריו, מדובר בקרן הונית במאזן של כור, בה נצברו הפרשי מטבע משנות ה-80 ועד לשנים האחרונות, בגין תוצאות החברה הבת תדיראן. כור מפרסמת את תוצאותיה הכספיות בשקלים ואילו תדיראן ניהלה את ספריה במונחים דולריים כך שנוצרו פערים בין הדיווחים של שני החברות.

כעת, בעקבות כניסתה של תדיראן להליך של פירוק מרצון, אחרי שכור מכרה את רוב נכסיה, נאלצה כור (בהתאם לכללי החשבונאות המקובלים), להעביר את קרן הפרשי התרגום לסעיף העודפים במאזן של כור. לדברי ינאי, הכללים החשבונאים קובעים כי ההעברה לעיל צריכה לעבור גם דרך דו"ח הרווח וההפסד, אולם מדובר במהלך טכני שאין לו שום השפעה על המצב הפיננסי של החברה. ינאי ציין כי מהלך ההכנסה של תדיראן לפירוק, הזרים לכור כספים רבים, ויביא לחיסכון בהוצאות הקונצרן.

מכיוון שבנק הפועלים רושם את האחזקה בכור בכל נקודת זמן על בסיס של 20% מההון העצמי של כור (שלא חל בו שינוי בעקבות המהלך), הרי שהפעולה לא צפויה להשפיע על תוצאות הבנק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully