וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכשרת היישוב ביטוח רושמת ירידה של 44% ברווח הנקי ל-1.5 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

26.5.2002 / 13:54

הרווחים מביטוח כללי קטנו בכ-18% לכ-3.6 מיליון שקל

הכשרת היישוב ביטוח , מקבוצת הכשרת היישוב, סיימה את הרבעון הראשון של 2002 עם ירידה של 44% ברווח הנקי לכ-1.5 מיליון שקל. רווחי החברה מעסקי ביטוח חיים הסתכמו ברבעון בכ-3.6 מיליון שקל - שיפור של 14% לעומת התקופה המקבילה. מנגד, רווחי הביטוח הכללי ירדו ב-18% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו בכ-3.63 מיליון שקל.

ברבעון הראשון הסתכם סעיף התביעות ששולמו והתביעות התלויות בכ-5.5 מיליון שקל - גידול של 33% לעומת הרבעון המקביל. גידול זה מוסבר בעלייה במספר המבוטחים בחברה בשנה האחרונה.

בחברה מציינים כי ברבעון הראשון של השנה ירדו ההכנסות מהשקעות בביטוח חיים לכ-770 אלף שקל בלבד לעומת 8.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. הירידה החדה בסעיף זה מוסברת בתשואות השליליות בכל אפיקי ההשקעה, ובחברה מציינים כי מרבית התשואה נזקפת לפוליסות המשתתפות ברווחים. בהשוואה לקופות הגמל המובילות ולחברות הביטוח המתחרות, השיגה הכשרת היישוב תשואה עודפת במסלול הפוליסות המשתתפות ברווחים.

הגידול במגמת הפדיונות של פוליסת ביטוח חיים הואט במקצת, וברבעון הראשון הסתכמו הפדיונות בכ-22.7 מיליון שקל לעומת פדיון בהיקף של 20.6 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הסכום הכולל של עתודות הביטוח והתביעות התלויות גדל ברבעון הראשון בכ-3.5% לכ-1.8 מיליארד שקל. גידול זה נובע בעיקר מהגדלת חלקם של ביטוחי החובה של כלי רכב מתוך שאר ענפי הביטוח הכללי.

בהכשרת היישוב מציינים כי לחברה פקדונות בבנק למסחר בהיקף בהיקף כולל של כ-7 מיליון שקל. הסכום שנכלל במאזן בגין פקדונות אלה הוא בגובה הסכום הניתן למימוש על פי החלטת הממשלה בעניין שיפוי לקוחות הבנק. כלומר, פיצוי מלא למי שהיקף פקדונותיו מתחת ל-4 מיליון שקל ופיצוי של 95% לסכום מ-4 מיליון שקל ומעלה. יצוין כי הכשרת היישוב ביטוח מחזיקה באמצעות החברה הבת בכ-10% מהבנק למסחר כאשר השקעה זו רשומה בספריה של החברה בכ-2.5 מיליון שקל. על פי ההסדרים המתגבשים, לא תפוצה החברה על ידי הממשלה על המניות שברשותה, ואילו הנזק בגין הפיקדון השוטף עשוי להסתכם בכ-200 אלף שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully