וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נביעות רשמה גידול של 11.6% בהפסד הרבעוני ל-3.5 מיליון שקל

גולן פרידנפלד

26.5.2002 / 15:46

סמנכ"ל הכספים: "מאז הפיגוע בנתניה מורגשת האטה במכירות למסעדות ובתי קולנוע, מכיוון שהציבור נמנע מללכת למקומות הומי אדם"

חברת נביעות שבשליטת משה פודהורצר מסיימת עוד רבעון של הפסדים. אלו הסתכמו בכ-3.5 מיליון שקל לעומת הפסד של 3.1 מיליון שקל ברבעון המקביל. הפסדיה של המתחרה מי עדן , שפירסמה אף היא את תוצאותיה לרבעון, ירדו בכ- 24% והסתכמו בכ-16.9 מיליון שקל לעומת הפסד של 22 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מחזור המכירות של נביעות הסתכם בכ-39.5 מיליון שקל והוא משקף גידול של 16.5% לעומת המחזור ברבעון המקביל. גידול זה הושג, על פי החברה, כתוצאה מגידול בפעילות המכירה של מגזר הבקבוקים ומגזר כדי המים. החברה המתחרה מי עדן, המחזיקה בכ-70% משוק המים המשווקים בכדים, סיימה את הרבעון עם מכירות של כ-124.3 מיליון שקל לעומת 100.9 מיליון שקל ברבעון המקביל - גידול של כ-23%.

הרווח הגולמי של נביעות הסתכם בכ-25.3 מיליון שקל ומהווה גידול של 13.4% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הגולמי היווה כ-63.4% ממחזור המכירות לעומת 65.9% ברבעון המקביל, ובחברה מייחסים עובדה זו לשחיקה במחירי המכירה. הוצאות המכירה והשיווק של החברה הסתכמו בכ-24.8 מיליון שקל והן משקפות גידול של כ-17% לעומת הרבעון המקביל. הגידול בהוצאות המכירה נבע מהגידול בהוצאות החברה להעלאת רמת השירות במגזר כדי המים.

סמנכ"ל הכספים של נביעות, גבי קמחי, מסר ל-TheMarker כי בחודש אפריל (מיד לאחר הפיגוע בנתניה) החלו להרגיש בחברה את הירידות במכירות לשוק הקר - מסעדות, בתי קפה ובתי קולנוע, מכיוון שהציבור נמנע מללכת למקומות הומי אדם לנוכח המצב הבטחוני. "אפשר היה לחוש את הירידה במכירות משוק זה, בייחוד לאחר הפיגוע בליל הסדר בנתניה", אמר קמחי.

"אנחנו רואים את שנת 2002 כשנה שבה מוקדשים כל המאמצים להתייעלות ולהגעה לאיזון תפעולי, ובשנת 2003 אני מאמין שכבר נוכל להציג רווחים", הוסיף קמחי. להערכתו, שוק הכדים עשוי לצמוח השנה בכ-20% לאחר שהציג קצבי צמיחה גבוהים יותר בשנים קודמות, ובמקביל, אמר, אפשר בהחלט לזהות כי יותר ויותר אנשים שותים מים מינרליים במקום מים מהברז.

קמחי מציין כי נביעות נערכת בימים אלו לשימוש ברשת האינטרנט כאמצעי שעשוי לייעל ולהוזיל חלק מהמערכות התפעוליות של החברה. "אין שום סיבה שחברות הכלכלה הישנה לא יעשו שימוש באמצעי הזה שנקרא אינטרנט", אמר קמחי, אך סירב להתייחס לתוכניות הספציפיות של החברה לגבי הרשת כי אלו נמצאות כעת בהתהוות.

נביעות רושמת עדיין ברבעון הראשון של השנה הפסד תפעולי בהיקף של 3.6 מיליון שקל, לעומת 3.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסות המימון של החברה הסתכמו בכ-99 אלף שקל, לעומת הכנסות בהיקף של 793 אלף שקל ברבעון המקביל. תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון בכ-3.2 מיליון שקל לעומת כ-4 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully