וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: לאומי עולה ב-4.8% בעקבות הדו"חות ודחיית ההנפקה

אילן מוסנאים

27.5.2002 / 10:00

המעו"ף עולה ב-0.3%; מחזור המסחר-15 מיליון שקל; מניית בנק המזרחי נסחרת ללא שינוי למרות פרשת המעילה

הבורסה של תל אביב פותחת את המסחר הבוקר בעליות שערים קלות של כ-0.3% תוך מחזור של 15 מיליון שקל. זאת, בהמשך למגמה השלילית שנרשמה אתמול במסחר, כאשר המדדים רשמו ירידות מתונות של כ-0.5%. המסחר היום יתנהל בצלם של הדו"חות הכספיים, שממשיכים לזרום אל הבורסה ותוך המתנה להחלטת הריבית של נגיד הבנק המרכזי דוד קליין הערב.

מדד המעו"ף רושם כעת עליה של 0.3% לרמה של 387.5 נקודות ומדד תל אביב 100 עולה ב-0.2% לרמה של 377.4 נקודות. התל טק יורד ב-0.1%. מדד מניות הבנקים רושם כעת עלייה של 2%.

מניית בנק לאומי עולה ב-4.8% במחזור של 10 מיליון שקל. המניה מגיבה לדו"חות החיוביים שהבנק פירסם הבוקר. הבנק מסר הבוקר את תוצאותיו הכספיות לרבעון הראשון ודיווח על ירידה של 25% ברווח הנקי ל-219 מיליון שקל. ההפרשות לחובות מסופקים הסתכמו בכ-353 מיליון שקל והיו נמוכים בכ-48% מאשר ההפרשות ברבעון הקודם. נציין כי התוצאות היו טובות בהרבה מהתחזיות של האנליסטים. נזכיר כי בשבוע שעבר העריכה האנליסטית רונית גודמן מנשואה זנקס כי ההפרשות של הבנק יסתכמו בכ-553 מיליון שקל והרווח הנקי יעמוד בכ-161 מיליון שקל. נציין כי המניה נהנית גם מההחלטה לדחות את הנפקת האופציות של הבנק שתוכננה להתבצע עד סוף החודש. אל העליות במניית לאומי מצטרפת גם מניית בנק הפועלים, שצפוי לפרסם את הדו"ח הכספי לרבעון ביום חמישי הקרוב. מניית הפועלים עולה כעת ב-1.7%.

מניית בנק המזרחי נסחרת ללא שינוי. אתמול פורסמה פרשת מעילה בבנק, בה דוד רוט, מנהל השקעות בסניף הבנק בבני ברק, נחשד בהעברת כספים בהיקף של כ-28 מיליון שקל, מחשבונותיהם של כ-10 אנשים לחשבונות של 236 לקוחות אחרים של הבנק, שהפסידו כספים עקב ייעוץ שקיבלו בבנק.

מניית כור יורדת ב-1.1%. המניה איבדה אתמול כ-2.7% על רקע ההודעה כי תרשום הפסד של כ-383 מיליון שקל, עקב העברת הפרשי התרגום בגין דו"חות תדיראן מסעיף ההון העצמי שלה לסעיף העודפים. נציין כי עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר ידיעה, לפיה הקונצרן הגיע להסכם עם בנק לאומי, שיאריך לכור פירעון אשראי של 125 מיליון דולר בתקופה של כ-5 שנים. עוד נכתב בידיעה כי כור צפוי לרשום רווח הון של כ-300 מיליון שקל, מעסקת המכירה של אלישרא לאלביט מערכות, שצפויה להיסגר עד סוף חודש מאי. אלישרא תימכר לאלביט מערכות לפי שווי של כ-300 מיליון דולר.

סקירת טרום מסחר

בורסת תל אביב צפויה לפתוח הבוקר את המסחר בירידות שערים קלות. זאת, בהמשך למגמה השלילית שנרשמה אתמול במסחר, כאשר המדדים רשמו ירידות מתונות של כ-0.5%. אחרי הירידות אתמול, פותחת הבוקר מרבית המניות הדואלית את המסחר עם פערי ארביטראז' חיוביים.

מנכ"ל די.בי.אם השקעות, רמי דרור, העריך הבוקר כי המסחר ייפתח במגמה מעורבת תוך נטייה לירידות שערים, ותוך המתנה להחלטת הריבית לחודש יוני שתתפרסם הערב. לדברי דרור, צפוי מסחר מעורב כשהמניות יגיבו לדו"חות שפירסמו בימים האחרונים ושצפויים להתפרסם היום ובהמשך החודש.

לגבי החלטת הריבית, דרור העריך כי השווקים מגלמים היום העלאת ריבית של כ-0.8%. לדבריו, העלאה בשיעור כזה לא תשפיע על השוק. מנגד, להערכתו, המשקיעים יקבלו בברכה העלאת ריבית חדה יותר של כ-1%. לדברי דרור, המשקיעים מצפים למהלך שיבלום את התחזקות הדולר. בנוסף העלאת ריבית חדה יחסית, תאותת על כך שבנק ישראל לוקח מנהיגות בשטח, ותתרום אולי להתייצבות המצב בשטח.

באפיק הסולידי צפוי מסחר דליל, בדומה למסחר אתמול, כאשר המשקיעים ימתינו להחלטת הריבית של בנק ישראל, וגם כאן האפיק השקלי צפוי להגיב בחיוב להעלאת ריבית חדה על ידי הנגיד.

מניית כור , שאתמול איבדה כ-2.7% על רקע ההודעה כי תרשום הפסד של כ-383 מיליון שקל, עקב העברת הפרשי התרגום בגין דו"חות תדיראן מסעיף ההון העצמי שלה לסעיף העודפים, צפויה להתאושש הבוקר. עיתון "מעריב" מפרסם הבוקר ידיעה, לפיה הקונצרן הגיע להסכם עם בנק לאומי, שיאריך לכור פירעון אשראי של 125 מיליון דולר בתקופה של כ-5 שנים. עוד נכתב בידיעה כי כור צפוי לרשום רווח הון של כ-300 מיליון שקל, מעסקת המכירה של אלישרא לאלביט מערכות , שצפויה להיסגר עד סוף חודש מאי. אלישרא תימכר לאלביט מערכות לפי שווי של כ-300 מיליון דולר.

מניית בנק לאומי צפויה להיסחר במגמה מעורבת. אתמול אחרי המסחר, פורסם כי המדינה החליטה לדחות את הנפקת האופציות של הבנק, עקב העובדה שוועדת מראני לא השלימה את פעילותה. המניה, שירדה אתמול למחיר הנמוך מ-6 שקלים - שפל של 3 השנים האחרונות, עשויה להשתחרר מהלחץ בו היתה. מנגד, הבנק צפוי לפרסם היום את הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון, שעשויים להשפיע על המסחר באופן שלילי.

מי שצפויה להמשיך לסבול מלחץ היא מניית בנק המזרחי . אתמול פורסמה פרשת מעילה בבנק, בה דוד רוט, מנהל השקעות בסניף הבנק בבני ברק, נחשד בהעברת כספים בהיקף של כ-28 מיליון שקל, מחשבונותיהם של כ-10 אנשים לחשבונות של 236 לקוחות אחרים של הבנק, שהפסידו כספים עקב ייעוץ שקיבלו בבנק.

המניות הדואליות פותחות הבוקר את המסחר עם פערי ארביטראז' חיוביים, כאשר מניות כור ומטאלינק פותחות עם פער חיובי של 3.7%, אלרון עם פער של 2.8 מיליון שקל, ומניות אלביט מערכות, פורמולה וטבע עם פערים חיוביים של כ-1%.

מנגד בטריטוריה השלילית ניצבות הבוקר מניות בי.או.אס וקמטק , שסיימו אתמול את המסחר בתל אביב עם פערים שליליים חדים של 49.3% ו-28.1%, מניית דלתא פותחת עם פער שלילי של 1.4% ומניית מתב עם פער שלילי של 1.1%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully