וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידה במכירות חברות המדיה והמוסיקה הישראליות

אמיר טייג

27.5.2002 / 11:24

רשת חנויות הד ארצי ממשיכה לפגוע בתוצאות החברה - הפסידה 5.7 מיליון שקל ברבעון הראשון; אן.אם.סי עברה לרווח של מיליון שקל


שתי חברות המוסיקה והמדיה הישראליות הד ארצי ואן.אם.סי מדווחות הבוקר על ירידה מתונה בהכנסותיהן במהלך הרבעון הראשון של שנת 2002 בהשוואה לרבעון המקביל.

הד ארצי, הגדולה מבין השתיים, הציגה ירידה של 3.8% בהכנסותיה ברבעון ל-52.6 מיליון שקל. הרווח הגולמי של החברה ירד בשיעור גבוה יותר והסתכם ב-15.1 מליון שקל - ירידה של 20% בהשוואה לרבעון המקביל. הוצאות השיווק נותרו ללא שינוי ברמה של 13.7 מיליון שקל, אך הוצאות ההנהלה ירדו בשיעור של 22% לרמה של 6.6 מיליון שקל. ההפסד הנקי של החברה הסתכם ב-5.7 מיליון שקל - עלייה של 1.9% לעומת הרבעון המקביל.

למרות ירידה בשיעור גבוה יותר במכירות אן.אם.סי הציגה החברה תוצאות משופרות בהשוואה לרבעון המקביל. החברה דיווחה על מעבר לרווח של מיליון שקל, לעומת הפסד של 642 אלף שקל ברבעון המקביל ו-6.4 מיליון שקל הפסדים בשנת 2001 כולה. מכירות החברה ירדו ב-5.4% ל-15.8 מיליון שקל, אך הרווח הגולמי עלה ב-13.2% בעקבות ירידה משמעותית בעלות המכר. גם בהוצאות השיווק מציגה אן.אם.סי התייעלות, כאשר ההוצאות ירדו ב-18.8% לכ-2 מיליון שקל.

על פי דיווחיה של אן.אם.סי, חלק מהירידה במכירות נובע מירידה במחיר ליחידה - עובדה אשר מעידה על עלייה בתחרות בין החברות עצמן ובין השוק החוקי לשוק המזויפים. כמו כן, ירידת המחיר עשויה לרמוז על ירידה בביקושים למוסיקה בעקבות המיתון במשק.

ההבדל העיקרי בין שתי החברות נעוץ במבנה העסקי שלהן. בעוד אן.אם.סי מתמקדת ביבוא, ייצור והפצה של כותרי מוסיקה ו-DVD, הד ארצי עוסקת, בנוסף, במכירה והפעלה של כ-43 חנויות, באמצעות זיכיון של רשת טאואר בישראל. הד ארצי סבלה מגידול של 70% בהפסדי המגזר הקמעוני בשנת 2001, וכנראה זו הסיבה העיקרית להבדל הניכר במבנה עלויות המכר וברווחיות בין החברות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully