וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאומי יעניק שיפוי בגובה רבע מההון העצמי שלו לנושאי משרה בלאומי צרפת

ליאור כגן

27.5.2002 / 11:59

תקרת השיפוי - כ-3.2 מיליארד שקל; השיפוי יינתן בגין הפעילות הבנקאית השגרתית של לאומי צרפת, מיזוג, פיצול או חיסול עסקיו

בנק לאומי התחייב להעניק שיפוי לנושאי משרה בבנק לאומי צרפת בגובה של עד רבע מההון העצמי שלו - כך עולה מהדו"ח הכספי שפירסם היום הבנק. ההון העצמי של בנק לאומי עומד על 12.79 מיליארד שקל, כך שמדובר בתקרת שיפוי של כ-3.2 מיליארד שקל.

"השיפוי יינתן בגין רשימה של אירועים הכוללים את הפעילות הבנקאית השגרתית של לאומי צרפת, מיזוג, פיצול, חיסול של עסקי לאומי צרפת, או עסקות עם בעלי עניין", כותב הבנק בדו"חותיו הכספיים, מהם עולה כי רשם רווח נקי של 219 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2002.

בבנק מציינים כי ההתחייבות לשיפוי תחול רק לאחר שמוצו זכויות נושאי המשרה כלפי לאומי צרפת וכלפי צד ג' (כגון חברת הביטוח). הדין שיחול על ההתחייבות הוא הדין הישראלי.

התופעה של תביעות נגד דירקטורים ונושאי משרה אחרים בחברות הפכה פופולרית בתקופה האחרונה בעולם כולו, על רקע ריבוי מקרי מעילה ופרשיות כגון זו של חברת אנרון. בעקבות זאת גוברת הדרישה מצד נושאי המשרה למתן שיפוי מצד המעסיק. ביקוש זה גורם לחברות הביטוח להגדיל את הפרמיות עבור ביטוחים אלו ולהעלות את שיעור ההשתתפות העצמית.

בנוסף, בבנק לאומי התחייבו לשפות את החתמים בהצעת המכר ובהנפקה של ניירות הערך של הבנק, שהיתה אמורה להתבצע על פי הדו"חות הכספיים של 2001, אך אתמול נודע על דחייתה. שיפוי זה הינו כנגד כל סכום שיחויבו החתמים לשלם על פי פסק דין של בית משפט או פשרה, עקב פרסום פרט מטעה בתשקיף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully