וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ויזקום ממשיכה לצמצם הפסדים - הסתכמו ב-372 אלף דולר ברבעון הראשון

אילן מוסנאים

27.5.2002 / 12:16

לעומת הפסד של 853 אלף דולר ברבעון הקודם ו-1.9 מיליון דולר ברבעון המקביל

חברת ויזקום, יצרנית מכשירי ה-Quicktionary, ממשיכה לצמצם את ההפסדים. ברבעון הפותח של 2002 דיווחה החברה על הפסד של 372 אלף דולר - נמוך בכ-55% מההפסד ברבעון הקודם שהסתכם בכ-853 אלף דולר, ובכ-80% מהרבעון המקביל בו הסתכמו ההפסדים בכ-1.9 מיליון דולר. החברה צופה כי ברבעון הבא, לכשתסתיים רכישת חברת נקסטק, תבוצע מחיקה חד פעמית שתביא לאחר מכן לירידת ההפחתות ובהתאם לשיפור הרווח.

החברה הציגה שיפור בשורה התחתונה למרות שסעיף המכירות שלה המשיך להישחק. מכירות ויזקום ברבון הראשון הסתכמו בכ-1.4 מיליון דולר בלבד - נמוך בכ-30% לעומת הרבעון המקביל ובכ-44% לעומת הרבעון הקודם. החברה מציינת כי הירידה במכירות הושפעה מהשפל והמיתון העולמי, וכן ממרכיב עונתיות המאפיין את החברה. ויזקום צופה כי המוצרים החדשים של החברה יביאו לשיפור במכירות ברבעונים הקרובים.

פילוח גיאוגרפי של מכירות החברה מראה, בין היתר, כי עיקר הירידה ברבעון הפותח של 2002 נרשמה בפעילות בצפון אמריקה, שהיוותה ברבעון 30% מהמכירות. זאת, לעומת 68% ממכירות ויזקום ברבעון המקביל וכ-54% מהמכירות ב-2001.

מנגד, החברה הגדילה את החלק היחסי של המכירות שלה בישראל ל-29% לעומת 20% ברבעון המקביל ו-14% בשנה כולה. המכירות למזרח הרחוק, שהיו אפסיות ברבעון המקביל והיוו כ-14% מסך המכירות ב-2001, היוו ברבעון הראשון כ-29% ממכירות החברה.

הרווחיות הגולמית של ויזקום הגיעה לשיא של 53% או 742 אלף דולר, כתוצאה ממכירותיה לנישה של לקויי הלמידה, המאופיינת בשיעור רווחיות גבוה במיוחד. נישה זו תורמת ותתרום באופן משמעותי לתוצאותיה העסקיות ולרווחיה של ויזקום. החברה תרחיב את פעילותה בתחום זה ואף תצא עם קו מוצרים חדש.

בנוסף, הצליחה ויזקום לצמצם משמעותית את ההוצאות התפעוליות שלה, שהסתכמו ברבעון בכ-900 אלף דולר, לעומת 2.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. ברבעון הקודם הסתכמו ההוצאות התפעוליות בכ-1.26 מיליון דולר. בעקבות זאת הסתכם ההפסד התפעולי של החברה ברבעון בכ-160 אלף דולר - הנמוך ביותר שהציגה בתולדותיה.

רז יצחקי, מנכ"ל בפועל וסמנכ"ל הכספים של ויזקום, אמר כי "המאמצים הארגוניים שהשקענו בשנה האחרונה - הקטנת העלויות התפעוליות ומצבת כוח האדם, הובילו לאיזון תפעולי ולאיתנות פיננסית שיאפשרו לויזקום כיוונים עסקיים נוספים, פיתוח מוצרים ושווקים חדשים, והמשך השיפור בתוצאות העסקיות".

לדבריו, ויזקום מקיימת מגעים מתקדמים לסגירת הסכמי שותפויות עסקיות אסטרטגיות המרחיבים את קו המוצרים הקיים של ויזקום במזרח הרחוק, בארה"ב וברוסיה. החברה עושה גם צעדים משמעותיים כדי לפעול בערוץ המכירה במסגרת הדיוטי פרי.

ויזקום, שמניותיה נסחרות בבורסת הנויר מרקט שבפרנקפורט, ממשיכה ליזום שיתופי פעולה אסטרטגיים במאמץ להעמיק את אחיזתה באזורים בעלי פוטנציאל מכירות ורווחיות גבוהים, דוגמת צפון אמריקה, סין ורוסיה.

לקווי המוצרים של ויזקום נוסף לאחרונה ה-SuperPen, המשלב את הפונקציונליות של ה-Quicktionary II וה-QuickLink Pen. בין בעלי המניות הבולטים של ויזקום ניתן למנות את ליפמן (19.5%) ומבטח שמיר (14.6%).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully