וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גידול של כ-53% בהכנסות כלכלית ירושלים לכ-184.6 מיליון שקל

אלי דניאל

27.5.2002 / 14:36

הרווח הנקי גדל ב-101% לכ-3.7 מיליון שקל

החברה הכלכלית לירושלים, חברת הנדל"ן הנמצאת בשליטתו של אליעזר פישמן, מדווחת על גידול של כ-53% בהכנסותיה לרבעון הראשון של השנה לכ-184.6 מיליון שקל, לעומת הכנסות של כ-120.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

העלייה בהכנסות נבעה, ברובה המכריע, מעלייה של כ-276% בהכנסות ממכירת דירות, בשעה שאלה הסתכמו בכ-81.6 מיליון שקל. וזאת, בשל כך שהחברה הבת מבני תעשייה זקפה לראשונה הכנסות מפרויקט מגדל תל אביב. במקביל, ההכנסות מדמי שכירות גדלו בכ-4% ל-93.7 מיליון שקל בעקבות השכרת מבנים חדשים.

הרווח הגולמי של החברה הסתכם בכ-68.2 מיליון שקל, עלייה של כ-8% בהשוואה לרווח גולמי של 63.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. הוצאות המימון של החברה ברבעון החולף הסתכמו בכ-36 מיליון שקל, עלייה מתונה של כ-3% לעומת הוצאות המימון שנרשמו ברבעון המקביל. עלייה זו, נובעת בעיקרה מירידת ערך של ניירות ערך סחירים בהם מחזיקה החברה, ירידה בסך של כ-13 מיליון שקל. בשורה התחתונה הרוויחה כלכלית ירושלים כ-3.7 מיליון שקל, כ-101% יותר מהרווח הנקי ברבעון המקביל.

בחינת השקעותיה של החברה בניירות ערך סחירים, מראה כי כלכלית ירושלים מופסדת כיום, "על הנייר", סך של כ-263 מיליון שקל בגין ירידת ערך החזקותיה במניות של בנק הפועלים ובמניות אי.די.בי אחזקות . החזקות אלה רשומות בדו"חות המאוחדים של החברה (כולל מבני תעשייה) לפי עלות של כ-755 מיליון שקל, בעוד ששווי השוק שלהן בסמוך למועד פרסום הדו"חות מסתכם בכ-492 מיליון שקל.

בחברה מציינים כי למרות שהמחיר לפיו רשומות מניות אי.די.בי אחזקות בספרים - ללא מבני תעשייה, נמוך מהעלות המתואמת למניה של אי.די.בי אחזקות בספרי מבני תעשייה, כמו גם ממחיר השוק של המניה, אין מקום לבצע הפחתה לירידת ערך שכן הירידה הקיימת במחיר המניה, בהשוואה למחיר השוק, הינה ירידה בעלת אופי זמני.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון הראשון בכ-65 מיליון שקל. תזרים זה, ביחד עם תמורת ההנפקות אותן ביצעו החברה ומבני תעשייה במהלך הרבעון הראשון של השנה, שימשו, בין היתר, לפירעון התחייבויות לזמן קצר בהיקף של 488 מיליון שקל.

ההון העצמי של החברה ליום ה-31 במארס 2002 הסתכם בכ-508 מיליון שקל, והוא מהווה כ-9% ממאזנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully