וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה הגיבה באדישות להחלטת הריבית - המעו"ף עלה ב-0.4%

אילן מוסנאים

27.5.2002 / 17:06

מחזור המסחר נמוך - 210 מיליון שקל; מדד הבנקים עלה ב-3.2%; כי"ל ירדה ב-2% לקראת פרסום הדו"חות מחר

הבורסה של תל אביב סיימה הערב את המסחר בירידות שערים קלות של כ-0.2% במדדים המובילים, תוך מחזור נמוך של כ-210 מיליון שקל. זאת, לאחר החלטת הנגיד להעלות את הריבית לחודש יוני בשיעור של כ-1%.

המסחר נפתח בבוקר בעליות קלות של כ-0.5% במדדים המובילים, והמגמה החיובית נמשכה לאורך רוב שעות המסחר. לקראת השעה 16:00 נחלשו המדדים, ומדד תל אביב 100 אף רשם ירידות קלות לזמן קצר. פרסום החלטת הריבית לא השפיע יותר מדי על המדדים שסיימו את המסחר בעליות שערים קלות.

מדד המעו"ף נסגר בעלייה של 0.4% לרמה של 387.8 נקודות, ומדד תל אביב 100 עלה ב-0.1% לרמה של 377.1 נקודות. התל-טק 15 ירד ב-1.3%. מדד מניות הבנקים נסגר בעלייה של 3.2%.

פעילים בשוק ציינו כי המסחר היום התנהל בצילם של הדו"חות הכספיים שממשיכים לזרום אל הבורסה, ובעיקר בהמתנה להחלטת הריבית של נגיד הבנק המרכזי, דוד קליין, היום ב-16:30. לדברי הפעילים, החלטת הנגיד להעלות את הריבית בשיעור של 1%, היתה בטווח הציפיות ולכן לא השפיע על המסחר יותר מדי. יתרה מכך הפעילים ציינו, שהתקוות בשוק היו שהנגיד יעלה את הריבית בשיעור חד יותר (כדי לבלום את התחזקות הדולר), ולכן אחרי פרסום ההחלטה המטבע האמריקאי התחזק מעט לעומת הרמות בהן נסחר במהלך היום.

מניית בנק לאומי עלתה ב-5.5% במחזור של 40 מיליון שקל, בתגובה לדו"חות שהבנק פירסם הבוקר. הבנק דיווח על ירידה של 25% ברווח הנקי ברבעון הראשון של 2002 ל-219 מיליון שקל. ההפרשות לחובות מסופקים הסתכמו בכ-353 מיליון שקל - נמוכות בכ-48% מההפרשות ברבעון הקודם.

תוצאות בנק לאומי היו טובות בהרבה מתחזיות האנליסטים. בשבוע שעבר העריכה האנליסטית רונית גודמן מנשואה זנקס כי ההפרשות של הבנק יסתכמו בכ-553 מיליון שקל והרווח הנקי יסתכם בכ-161 מיליון שקל בלבד. במריל לינץ' העריכו כי ההפרשות של הבנק יסתכמו בכ-439 מיליון שקל והרווח הנקי יהיה כ-144 מיליון שקל.

מניית לאומי, שאתמול ירדה למחיר של 6 שקלים, הנמוך שלה ב-3 השנים האחרונות, נהנתה היום גם מההחלטה לדחות את הנפקת האופציות של הבנק שתוכננה להתבצע עד סוף החודש. אל העליות במניית לאומי מצטרפת גם מניית בנק הפועלים, שצפוי לפרסם את הדו"ח הכספי לרבעון הראשון ביום חמישי הקרוב. מניית הפועלים עלתה ב-2.3%.

מניית בנק המזרחי עלתה ב-0.8% למרות שאתמול פורסמה פרשת מעילה בבנק. דוד רוט, מנהל השקעות בסניף הבנק בבני ברק, נחשד בהעברת כספים בהיקף של כ-28 מיליון שקל מחשבונותיהם של כ-10 אנשים לחשבונות של 236 לקוחות אחרים של הבנק, שהפסידו כספים עקב ייעוץ שקיבלו בבנק.

מניית פורמולה סיימה את המסחר בעלייה של 7% תוך מחזור של 2 מילין שקל. המניה עלתה בעקבות הידיעה ב-TheMarker, לפיה בעלי השליטה ביסקל, רפי פלד ואריה גבעוני, מתכוונים לרכוש את השליטה בחברה אמריקאית ובאמצעותה להגיע לשליטה של למעלה מ-50% בפורמולה, יחד עם יו"ר ומנכ"ל פורמולה דן גולדשטיין. מניית פלד השקעות, בעלת השליטה ביסקל, סיימה את המסחר בעלייה של 18% תוך מחזור של 200 אלף שקל.

מניית כור ירדה ב-1.4% במחזור של 5 מיליון שקל. המניה איבדה אתמול כ-2.7% על רקע ההודעה כי הרווחים של הקונצרן ברבעון הראשון יירדו בכ-383 מיליון שקל, עקב העברת הפרשי התרגום בגין דו"חות תדיראן מסעיף ההון העצמי שלה לסעיף העודפים.

עיתון "מעריב" דיווח הבוקר כי כור הגיע להסכם עם בנק לאומי להארכת פירעון אשראי של 125 מיליון דולר לתקופה של כ-5 שנים. עוד דווח כי כור צפוי לרשום רווח הון של כ-300 מיליון שקל מעסקת המכירה של אלישרא לאלביט מערכות, שצפויה להיסגר עד סוף חודש מאי. אלישרא תימכר לאלביט מערכות לפי שווי של כ-300 מיליון דולר. מניית אלביט מערכות עלתה ב-0.1%.

מניית טבע ירדה ב-1% במחזור של 30 מיליון שקל. המניה עלתה אתמול ב-1.8% וצימצמה מעט פער ארביטראז' חיובי של 2.8%, לאחר שבית המשפט בארה"ב אישר את בקשתן של טבע, Geneva ו-Ranbaxy בנוגע להסרת שלושת הפטנטים האחרונים שנותרו על התרופה האנטיביוטית אוגמנטין, של ענקית התרופות הבריטית גלקסו סמית קליין.

טבע זכתה במהלך החודשים האחרונים בשתי תביעות נוספות בנוגע להפרת פטנטים של האוגמנטין, ובחברה מצפים לקבל בעתיד הקרוב את אישור ה-FDA לשיווק המוצרים האחרונים. נציין כי בבנק ההשקעות האמריקאי מריל לינץ' העריכו אתמול כי תרופת האוגמנטין תתרום ב-2003 סכום של כ-100 מיליון דולר לרווח הנקי של טבע.

מניית כי"ל, שאתמול איבדה 1.8%, ירדה היום בכ-2% במחזור של כ-4 מיליון שקל. החברה אמורה לפרסם מחר את הדו"חות הכספיים לרבעון הפותח של 2002, ואפשר שהירידות הקלות היום מקדימות את מה שצפוי למניה מחר.

מניות חברות הביטוח הפניקס והדר נסגרו בלא תנודות משמעותיות ובמחזורים אפסיים. הבוקר הפסיקה הבורסה את המסחר במניות עד לקבלת הבהרות לגבי הפרסום אמש ב-TheMarker, כי אסיפת בעלי המניות של הדר שהתכנסה אתמול החליטה להתנגד למיזוג בין שתי החברות. החברות אישרו את הידיעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully